Haber Detayı
09 Temmuz 2015 - Perşembe 23:57 Bu haber 197 kez okundu
 
Yaz Sporu Okulu Devam Ediyor
Balıkesir Büyükşehir Belediyespor tarafından gençlerin yaz dönemini daha verimli geçirmesi için açılan yaz futbol spor okulu devam ediyor.
DÜNYA Haberi
Yaz Sporu Okulu Devam Ediyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor tarafından gençlerin yaz dönemini daha verimli geçirmesi için açılan yaz futbol spor okulu devam ediyor.Eğitimin her alanında hizmeti bir sorumluluk olarak gören ve eğitime yatırım yapmayı gelecek adına önemseyen Balıkesir Büyükşehir Belediyespor yaz futbol okulunda geleceğin yıldızlarını yetiştirmeyi hedefliyor. Futbol branşını tercih eden öğrenciler haftanın 3 günü futbol antrenörleri eşliğinde futbol oynamasını öğreniyor.Pazartesi,çarşamba ve cuma günleri düzenlenen kursa 65 sporcu katılıyor.Servis ücretinin alınmadığı spor okuluna haftanın üç günü TTM önünden servis düzenleniyor.

Futbol branşında eğitim gören sporculara özgü sosyal etkinlik ve aktiviteler hız kesmeden devam ediyor. Yaz döneminin gelmesiyle birlikte tatil olan okullardaki öğrenciler  futbol yaz okuluna rağbet gösteriyor.


Yaz futbol spor okulunda, bütün yaş kategorilerinden öğrencilerle tek tek ilgileniliyor, gelişimlerini tamamlamaları sağlanıyor. Yaz spor okullarını başarıyla tamamlayan sporcular arasından yetenekli olanlar, kulüp bünyesinde lisans çıkarılarak değerlendiriliyor ve ülke sporuna kazandırılıyor..


Büyükşehir Belediyespor tesislerinde yapılan antrenmanlara katılan öğrenciler konusunda uzman antrenörler eşliğinde futbol oynamasını öğrenirken, takım çalışması ve zihinsel gelişmelerine de katkı sağlanıyor. Çocuklarının antrenmanlarını izlemeye gelen veliler yapılan çalışmalardan çok memnun olduklarını, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor tarafından açılan Yaz Spor Okullarının çocukların hem beden hem de zihin gelişimine katkı sağladıklarını söylediler.


Büyükşehir Belediyespor Futbol altyapı koordinatörü Tuncay Hindoğlu ''Çocuklarımızdaki fiziksel enerjisiyi, zihinsel enerjiyle birleştirerek çok faydalı eğitimler veriyoruz.  Spor yaparak ve sosyal faaliyetlere katılarak, çocukların kazandığı zihinsel yeteneklerinin arttığını, kişisel ve sosyal gelişimlerine katkısını gören aileler bizlere teşekkür ediyor.'' şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı