Haber Detayı
08 Temmuz 2015 - Çarşamba 01:11 Bu haber 366 kez okundu
 
BOYTUR A.Ş'den Haberimize Cevap
Dün "Bu işin sonunda kan çıkar" başlığıyla sürmanşetten verdiğimiz haberimize Boytur A.Ş yetkisili Ömür Boyuer'den cevap geldi
DÜNYA Haberi
BOYTUR A.Ş'den Haberimize Cevap

Dün "Bu işin sonunda kan çıkar" başlığıyla sürmanşetten verdiğimiz haberimize Boytur A.Ş yetkisili Ömür Boyuer'den cevap geldi

İşte Boyuer'in gazetemize göndermiş olduğu cevap metni;

07.Temmuz.2015 tarihli gazetenizde “Bu işin sonunda kan çıkar “ başlığıyla yayınlanan haberinizde parayla biniş yasağına rağmen bu kurala; dolmuş taksiler, terminal otobüsleri, kampüs otobüslerinin uymadığına yer vermişsiniz.

Terminal otobüsleri şeklinde anılan Boytur A.Ş olarak, 11 yıldır toplu taşıma sektöründe hizmet vermekteyiz. İlk günden bu yana, Belediye’ye, Devlet’e, Vatandaşlara ve çalışanlarımıza karşı olan görev ve sorumluluklarımızı yerine getirme noktasında azami hassasiyet göstermekteyiz.

Boytur A.Ş. olarak aynı zamanda “bilet satış bayisiyiz”. Bilet satış bayiliğinden ticari bir kazancımız olmadığı gibi tam aksine istihdam ettiğimiz personel maliyeti de göz önüne alındığında zarar ettiğimiz bir gerçektir. Toplu taşıma sektöründe yer alan terminal hattının diğer hatlardan farklı dinamikleri söz konusudur. Ağırlıklı olarak şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşların hizmet aldığı ve 7/24 çalışan bir hattır. Bundan dolayıdır ki “tek binişlik” manyetik kartların en fazla kullanımda olduğu hat, terminal hattıdır. 

Zarar etmemize rağmen bilet satış bayiliği yapma zorunluluğumuz buradan kaynaklanıyor. Sadece ticari gerçeklikle hareket edip bayilik hizmetiyle bilet satışı yapmıyor olsaydık tam da sizin haberinizde ifade ettiğiniz şekliyle oluşan bir ortamda hizmet vermek zorunda kalacaktık.

Oysaki aynı zaman da bilet satış bayisi olarak terminalde ki bilet gişesinde ve otobüslerde bilet satışı yapmaktayız. Bundan dolayıdır ki sadece ve sadece para karşılığı yolcu taşımamız söz konusu değildir ve olamaz.

Üstelik vatandaştan para almak ve karşılığında bilet satışı yapmamak ve dahi manyetik bileti sisteme okutmamak şirket çalışanlarımızın da bildiği ve şirket olarak bu konuda taviz vermediğimiz bir yasak uygulamadır. Buna rağmen aksi davranış içerisine giren personelin iş akdi derhal fesih edilir ve geçmişte ki uygulamalarda da fesih edilmiştir.


Kurumsallaşmayı önemseyen, hizmet kalitesini en üst seviyeye taşımayı amaçlayan anlayışa sahip bir işletme olarak; Devleti ve Belediye’yi zarara uğratacak hiçbir uygulamayı doğru bulmadığımızı belirtmek isterim.

Bugüne dek bu anlayışla hareket ettik. Tabii ki bu bir lütuf değil. Takdir edilmek gibi bir beklenti içerisinde olmamızda söz konusu olamaz. Yasaların, kuralların, standartların emrettiği şekilde hareket etmenin üzerimize düşen bir görev olduğunun bilincindeyiz. Sektördeki diğer aktörlerinde aynı şekilde hareket etmesi ve ettirilmesini, hem arzuluyor, hem de talep ediyoruz.

Bir yanlış anlaşılma sonucu olduğuna inandığımız haberinizde, farklı bir noktada değerlendiriliyor olmamız ziyadesi ile bizi üzmüş bulunmaktadır. Yukarıda ki açıklamaların doğruluğundan ve samimiyetimizden kuşku duymamanız temennisiyle bilgilerinize sunarım. Saygılarımla.

Ömür Boyuer ( mak.müh.)

Boytur A.Ş. Yön.kur. Bşk.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı