Haber Detayı
07 Temmuz 2015 - Salı 00:37 Bu haber 324 kez okundu
 
Zıpkınla Balık Avı Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu
Türkiye Sualtı Federasyonu tarafından düzenlenen Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası, Balıkesir'in Bandırma ilçesinde gerçekleştirildi.
DÜNYA Haberi
Zıpkınla Balık Avı Takımı Türkiye Şampiyonu Oldu

Türkiye Sualtı Federasyonu tarafından düzenlenen Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası, Balıkesir'in Bandırma ilçesinde gerçekleştirildi.

Finaller sonucunda yapılan bireysel değerlendirmede, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor'dan Ferit Çalıkuşu birinci, Sedat Osmanoğlu ikinci ve Söke Belediyespor'dan Hüseyin Taşdibi üçüncü oldu.
Takım sıralamasında ise birinciliği Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, ikinciliği Söke Belediyespor ve üçüncülüğü Pasifik Doğaspor aldı.
Bazı sporcuların yakaladığı yaklaşık 2 metre boyunda 15 kilogram ağırlığındaki mığrı balığı ilgi çekti.
Ülkenin çeşitli yerlerinden katılan 15 takımın 60 sporcusu, Bandırma Balıkçı Barınağı'ndan zodyaklarla açıldıkları Sedef, Hali ve Mola adalarının üçgeninde tespit edilen bölgede 6 saat zıpkınla balık avladı.Avlanan balıklar çuvallara konulup, hakem ve gözlemciler denetiminde ana gemiye alındı.
Yarışmalarda avlanan 454 kilogram balığın bir hayır kurumuna verileceği öğrenildi.Bazı sporcuların avladıkları 16 kiloya yakın ağırlıktaki balıklar ilgi topladı.
Sporcuların avladıkları balıkların ölçümü jüri heyeti tarafından yapıldı ve finalistler belirlendi. Türkiye Sualtı Federasyonu Başkanı Şahin Özer’in de katıldığı final töreninde büyük heyecan yaşandı. Tek tek teraziye konulan büyük balıklar ilgi gördü.
Dereceye giren en az sekiz, en çok 12 sporcu, ay sonunda yapılacak milli takım kampına davet edilecek.
Buradan üç asil iki yedek sporcu aday kadroya çağrılacak. Bu sporcular, yurt dışında ülkemizi temsil etme hakkına sahip olacak ve İspanya'da yapılacak Dünya şampiyonasına katılacaklar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı