Haber Detayı
06 Temmuz 2015 - Pazartesi 01:52 Bu haber 188 kez okundu
 
Karesi de Toplanma Yeri Neresi?
Karesi Belediye Meclisinde CHP Meclis Grubu adına Serkan Sarı ve Çiğdem Dönmez bir önerge vererek deprem anında Karesi ilçe merkezinde vatandaşların nerede toplanacağını sordu?
DÜNYA Haberi
Karesi de Toplanma Yeri Neresi?

Balıkesir’de Kabakdere merkez üssü olan depremlerin giderek artması Karesi Belediye Meclisinde de konu oldu. CHP’li meclis üyeleri Karesi Belediyesi’nin deprem ile ilgili bir hazırlığının olup olmadığını, okulların risk analizinin yapılıp yapılmadığını ve olası bir depremde vatandaşların nerede toplanacaklarını sordu. Önergede şu görüşler dile getirildi:

“Balıkesir ilinde son zamanlarda meydana gelen depremlerde artış görülmektedir. Karesi Belediyesi sınırlarında bulunan okulların risk dereceleri Karesi Belediyesi tarafından yapılarak, yapıldı ise belediye meclisine bilgilerinin sunulması önem arz etmektedir. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın olası bir depremde meydana gelebilecek olumsuzlukların önlenmesine önceden yardımcı olacak bir çalışmanın yapılması belediyenin görevleri arasında olmalıdır. Belediye başkanlığı bünyesinde yeterli teknik bilgiye sahip ekip oluşturularak başta okulların olmak üzere kamu binalarının ve isteyen vatandaşların karot testlerinin yapılması sosyal belediyeciliğin gereğidir.

Ayrıca olası bir depremde Karesi İlçesi merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın toplanma yeri neresidir? Belediyenin deprem ile ilgili herhangi bir hazırlığı var mıdır?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı