Haber Detayı
04 Temmuz 2015 - Cumartesi 02:04 Bu haber 210 kez okundu
 
Ezberleri bozan Belediye Başkanı
DÜNYA Haberi
Ezberleri bozan Belediye Başkanı

Yıllarca görmeye alışık olduğumuz Belediye Başkanı profilinin dışında bir çizgiye sahip... Çocukla çocuk, yaşlıyla yaşlı olabilen, halkın dilinden anlayan, onların içinden gelen biri...

Tüm vatandaşların ve Balya'nın sevdiği Rüzgar'ın Oğlu lakaplı Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç'tan bahsediyoruz. Başkan Kılıç gittiği her yerde fark yaratıyor, bir bakmışsınız takım elbiseyi giymiş Ankara'da mecliste,  bir bakıyorsunuz eşofmanlarıyla Balya'nın herhangi bir mahallesinde halkın içinde, bir bakıyorsunuz Balıkesir Milli Kuvvetler Caddesinde geziyor... Koruma yok, peşinde bir Sürü asker yok... Tek başına geziyor.
Başkan Kılıç bunlarla da yetinmiyor... Sahada işçileriyle beraber çalışırken, bir bakmışsınız çöp aracına binmiş çöp topluyor, kepçeyle yol çalışması yapıyor, sabahın saat 6'sında ilçenin sokaklarını geziyor... İşte böyle bir şahsiyet Rüzgar'ın Oğlu... Saygılı, kin gütmeyen, herkese kucak açan, yüreği sevgi dolu bir insan... Araya aracı koymayı sevmiyor, makamında kapı yok, Balya halkı her istediğinde rahatça derdini anlatabiliyor Kılıç'a...


Kendisine bu kadar yükü nasıl kaldırabiliyorsun diye sorduğumuzda Başkan Kılıç Başlıyor konuşmaya;

Bunlar bizim görevimiz almış olduğumuz ülkücü terbiye Gereği önce Ülkem ve milletim sonra PARTİM ve ben diyen bir anlayışa sahibim. Bize ilkokul da öğretilen şu; büyüklerimizi saymak küçüklerimizi sevmek. Biz bu çizgiyi temsil ediyoruz. Annemiz küçük yaşlarda büyüklerimizin ellerini öpmenin saygıyı göstermenin en güzel yolu OLDUĞUNU anlatırdı. Babamın en büyük nasihati; oğlum ben sizleri Balya ve köylerinde sattığım sebze ve meyveden kazandığım parayla okuttum büyüttüm hiç bir kimseye hayır demeyeceksiniz para pul sormayacaksanız diye tembih etti tek vasiyeti bu. Bizlerde yıllarca bu yörede yaptığımız ticaretle evimizin ekmek Parasını kazandık Çocuklarımızı okutuyoruz işte bu sebepten dolayı benim balya ya hizmet borcum var. Bu inançla çalışmaktayım.

Bizleri bu makamlara getiren halkımız olduğuna göre korumaya ne gerek var makam milletin makamı olduğuna göre Kapıya ne gerek var kimsenin namusuna malına mülküne göz koymadım ki Allah'a şükür kimsenin ekmeğiyle oynamadım. Kimseye devlet Malını peşkeş çekmedim ki niye korkayım. Ölümlü Dünya'da Allah'tan başka kimden korkayım bizim yolumuz belli hak yolu millete hizmet etme yolu imkanlarımız çok kısıtlı olabilir elimizdeki iş makineleri yetersiz olabilir mücadele azmimiz sağlam olduktan sonra bizi yolumuzdan kimse döndürmez. Heyecanımızı kimse dindiremez. Bu güne kadar yaptıklarımız ortada yarınlarda daha iyilerini yapacağız. Mevkii ve makam için Şahsi menfaatlerimiz için el etek öpmeyiz doğruya doğru der, yanlışa yanlış deriz...


ideallerim var. Mensubu olmaktan onur duyduğum yüce Türk milletinin onurlu bir Ferdi olarak Balıkesir'de tek MHP'li belediye başkanı olarak temsil ettiğim milliyetçi hareket partisini adına yakışır şekilde temsil etmek ve tüm kamuoyuna milliyetçi hareket partisine mensup kişilere görev verildiğinde neler yapacağımızı göstermek tek yol haritamdır. En büyük hedefim şahsıma güvenip balya belediye başkan Adaylığı görevini veren başta Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli beye ve Genel Başkan yardımcılarımıza, dava arkadaşlarıma seçimi nasıl kazanıp hizmet ettiğimi gösteriyorsam yine görev verdiklerinde Balıkesir merkezde Karesi'de Altıeylül'de bu görevinde altından alnımın AKIYLA çıkacağımı göstermek. Allah'ın izniyle merkezde ki belediyelerin birini kazanıp belediye başkanlığı nasıl yapılır hizmet nasıl yapılır tüm kamuoyuna göstermektir. inancım odur ki Cenab'ı Allah Ömür verirse o günler uzak değil. Meydana çıkar hedefe ulaşırız tek hedefim 2029 da Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Balıkesir ilimize hizmet etmektir . Gerekli cesaret bilgi ve Donanım Allah'a şükür bizde mevcuttur hiç kimseden bir eksiğimiz yoktur.


İşte rüzgarın oğlu böyle bir başkan halk Adam'ı oturduğu ev kira başkaları gibi lüks köşklerde oturmuyor mütevazi bir hayata sahip sobalı evde oturuyor maaşının belli oranını fakire fukaraya dağıtır kapısına geleni kesinlikle eli boş döndürmez hiç bir mal varlığı yok bir tek binek bir otomobili var onunda yarısı borç bu gidişle yıllar da geçse onu yine aynı vaziyette görürsünüz çünkü insan yedisinde neyse yetmişinde de o olur.


Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç'ın gazetemize yaptığı samimi açıklamalar böyleydi. Yolun açık olsun rüzgarın oğlu bu memleketin senin gibi vatan evlatlarına ihtiyacı var bazıları da seni örnek alsın makamlarının kıymetini bilsinler altın tepside sunulan görevler parti oylarıyla iktidarın gücüyle kazanılan makamlar ve geldiği yerleri unutanlar ders alsınlar Osman Kılıç'tan. Bizimde size olan inancımız tamdır her zaman da sesin olmaya devam edeceğiz tırnaklarınla kazıya kazıya kazandığın balya belediye başkanlığı senin için bir başlangıç. Yarınlarda daha yüksek makamlarda olacağına olan inancımız tamdır.
Balıkesir Posta Ailesi olarak her zaman yanındayız güzel insan...Özel Haber - Ahmet Namlı

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı