Haber Detayı
02 Temmuz 2015 - Perşembe 04:04 Bu haber 202 kez okundu
 
Çocuklar Mutlu, Karesi Mutlu
Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri en çok çocuklara yaradı.
DÜNYA Haberi
Çocuklar Mutlu, Karesi Mutlu

Karesi Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri en çok çocuklara yaradı. Katıldığı tüm etkinliklerde çocuklarla yakından ilgilenen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Çocuklarımız mutlu olduğu bir Karesi hayal ediyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda şekillendiriyoruz" dedi.

Karesi Belediyesi tarafından Ramazan ayı nedeniyle her akşam düzenlenen programlar en çok çocukları sevindirdi. Hemen her gün bir mahallede 'gönül sofrası' kuran Karesi Belediyesi, iftarın ardından da Karesi Bedesteni'nde birden fazla etkinliğe ev sahipliği yapıyor. İftardan sonra Bedesten'de yapılan etkinlikler hem çocuklara, hem de çocukları ile birlikte gelen ailelere güzel dakikalar yaşatıyor. Ramazan ayının ilk günü başlayan ve sürekli devam eden Ramazan etkinlikleri kapsamında Hacivat Karagöz oyunları, animasyon gösterileri ve birbirinden eğlenceli şovlar çocuklar için sergileniyor.

 

ÇOCUKLARIMIZ, GELECEĞİMİZ

Etkinliklerde çocuklarla yakından ilgilenen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Çocuklar bizim geleceğimiz. Onlara ne kadar önem verir, ne kadar iyi eğitir, ne kadar donanımlı hale getirirsek geleceğimiz de o kadar teminat altında demektir. Çünkü Türkiye'yi daha ileri noktaya taşıyacak olan bugünün çocuklarıdır" açıklamasında bulundu. Ramazan kültürünü çocuklarla tanıştırmak için bir çok etkinlik organize ettiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, "Çocukların mutlu olduğu bir Karesi hayal ediyoruz. Onlar her şeyin en iyisine ve en güzeline layık" dedi. Etkinlikler sayesinde hem kendilerinin hem de çocuklarının eğlenceli dakikalar geçirdiğini söyleyen aileler ise "Karesi Belediyesi sayesinde hem eğleniyoruz, hem de özlemini duyduğumuz eski Ramazanları yad ediyoruz" açıklamasında bulundu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı