Haber Detayı
01 Temmuz 2015 - Çarşamba 00:32 Bu haber 200 kez okundu
 
Büyükşehir'den Engelli Vatandaşlara Özel İftar
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, birlik-beraberlik ve rahmet ayı olan Ramazan’da toplumun tüm kesimlerine yönelik düzenlediği ‘Gönül Sofrası’ adlı iftar programlarına bir yenisini ekledi.
DÜNYA Haberi
Büyükşehir'den Engelli Vatandaşlara Özel İftar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, birlik-beraberlik ve rahmet ayı olan Ramazan’da toplumun tüm kesimlerine yönelik düzenlediği ‘Gönül Sofrası’ adlı iftar programlarına bir yenisini ekledi.  Kısa bir süre önce şehit ailelerine ve gazilere iftar programı tertip eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi,  bu kez hizmette pozitif ayrımcılık sağladığı engelli vatandaşlara ve ailelerine yönelik Balkonuk Center’da iftar programı düzenledi.  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve eşi Nurgül Uğur’un ev sahipliğinde gerçekleşen programa, Vali Mustafa Yaman, sivil toplum kuruluşları, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Ramazan ayında vatandaşlarla iftar ve sahur programlarıyla bir araya geldikleri için mutlu olduklarını dile getiren Başkan Uğur,  “Ramazan ayı insanlar için önemli bir aydır. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim bu ay içerisinde inmiştir. Kadir gecesi bu ay içerisindedir. Bu ay günahların af olduğu, mağfiret ve rahmet ayıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak, bizlerde iftar ve sahur programları düzenleyerek halkımızla bir araya gelerek Ramazan-ı Şerifin güzelliklerini vatandaşlarımızla birlikte yaşamaya özen gösteriyoruz. Bizim felsefimiz, insanların en hayırlısı insanlara en faydalı olan anlayışına dayalı, dolayısıyla bizim görevimiz insanımızın hayatını kolaylaştırmaktır. Acılarını kederlerini paylaşmaktır. Çözüm üretmektir. Bizim için dünya bir imtihan dünyasıdır, biz buna inanıyoruz. Buna iman ediyoruz” dedi.  
  UĞUR: “Engelli Vatandaşlarımızın Sosyal Hayata Adaptasyonuna Önem Veriyoruz”  
  Türkiye’de son yıllarda engelli vatandaşların hayat koşullarında iyileştirmeler yapıldığını dile getiren Başkan Uğur, “ Türkiye son dönemlerde engelli hakları konusunda Avrupa’da en büyük ivmeyi yapan ülke olarak adından söz ettiriyor. 2002 sosyal destek hizmetleri için ayrılan bütçe 1. 3 milyar lira iken, 2014 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bütçesi 26.5milyar lira. Bu tablo birçok şeyi anlatıyor. Biz birçok çalışmamızda, insanımızın geleceğe umutla bakmasını istiyoruz. Özellikle engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata adaptasyonuna önem veriyoruz. Engelli kardeşlerimizin azmettiklerinde neleri başarabileceklerini görüyoruz. Yeter ki inanç, azim ve umut olsun” dedi

  UĞUR: “Bir Yıl İçerisinde Balıkesir’deki Toplu Taşıt Araçları Engellilere Uyumlu Olacak
 
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ve projelerinde engelli vatandaşların durumlarını göz önünde bulunduğunu kaydeden Başkan Uğur, “  Balıkesir’in büyükşehir belediyesi olmasıyla birlikte bizlerde engelli kardeşlerimizin önemsiyoruz. Yaptığımız etkinliklerle, eğlence programlarıyla, derneklerimize aldığımız akülü arabalarla engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatın içinde olmasını amaçlıyoruz. Balıkesir’de engelli vatandaşlarımız hayatlarını kolay yaşasınlar. Binmiş oldukları araçlar engellilere uyumlu olsun. Bunla ilgili çalışmaları başlattık. Bir yıl içerisinde Balıkesir’deki tüm toplu taşıt araçları engellilere uyumlu hale gelecek. Bütün mekânları engellilere uyumlu hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz” dedi. Başkan Uğur’un konuşmasının ardından Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Zeki Uslu, engelli vatandaşlara hizmetlerinden dolayı Başkan Uğur’a plaket takdim etti.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı