Haber Detayı
01 Temmuz 2015 - Çarşamba 00:00 Bu haber 149 kez okundu
 
Ahmet Akın’dan Emekliler Haftası Mesajı
Sosyal hayatımızın omurgasını oluşturan, geleceğimizi elleriyle, yürekleriyle şekillendiren, toplumsal hafızamızın temeli emeklilerimizin haftasını ve gününü büyük bir kıvançla kutluyoruz.
DÜNYA Haberi
Ahmet Akın’dan Emekliler Haftası Mesajı

Sosyal hayatımızın omurgasını oluşturan, geleceğimizi elleriyle, yürekleriyle şekillendiren, toplumsal
hafızamızın temeli emeklilerimizin haftasını ve gününü büyük bir kıvançla kutluyoruz.
 
Emeklilerimiz, bugünlerimizin alt yapısını oluşturmak için geçmişte görev yaptıkları iş alanlarında tüm güçleriyle çalışmışlar, üretmişler, yeşertmişler ve geleceği bizim ellerimize bırakmışlardır. Emeklilerimizin yaşamları boyunca edindikleri bilgi birikimi ve tecrübe bizlerin daima yol göstericisi olacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun verilerine göre, ülkemizde 11 milyona yaklaşan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı üyesi vatandaşımız bulunmaktadır. Ancak uzun yıllar çalışıp emekli olan vatandaşlarımız aldıkları düşük maaş nedeniyle insan onuruna yakışan bir yaşam sürdürememekte ve neredeyse açlık sınırının altında yaşamaktadırlar. Bu utanç tablosunu sona erdirmek bizim boynumuzun borcudur.


Bununla birlikte emeklilerimiz uzun yıllar süren meşakkatli çalışma hayatının ardından daha da zorlu bir yaşama sürüklenmekte ve yeniden çalışmak zorunda kalmaktadırlar. Vatandaşlarımız emekli olduktan sonra adeta sefalete itilmekte ve ülkesine hizmette geçen onlarca yılın onurunu yaşayamadan, alın teri kurumadan yeniden ekmek derdine düşmektedirler. Bu nedenle emeklilerimizin geçim sıkıntısı çekmeden insanca yaşayabilecekleri bir gelir düzeyine kavuşturulması birinci önceliğimiz olmalıdır. Emeklilerimizin sorunlarını biliyoruz ve bu sorunların çözümü için TBMM çatısı altında gereken her türlü çabayı göstereceğiz.


Hiç şüphesiz ki toplumumuzun temel taşı emeklilerimiz bizlerin baş tacı olarak her zaman hak ettikleri saygı ve değeri göreceklerdir. Geçmişimizin sahibi, geleceğimizin mimarı emeklilerimizin “Dünya Emekliler Günü”nü ve “Emekliler Haftası”nı kutluyor, ellerinden öpüyorum.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı