Haber Detayı
29 Haziran 2015 - Pazartesi 00:36 Bu haber 271 kez okundu
 
Altıeylül de İsmail Özkan Mest Etti
Altıeylül Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.
DÜNYA Haberi
Altıeylül de İsmail Özkan Mest Etti

Altıeylül Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor. Bir yandan mahallelerde iftarlar ardından da Atatürk Parkı’nda tasavvuf musikisi dinletileri büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz akşam yine Altıeylül ilçesinde ramazan etkinlikleri her zaman olduğu gibi dolu dolu yaşandı. İftar programı 1. Gündoğan Mahallesi, Ovabayındır ve Bayat mahallelerindeydi.


GÜNDOĞAN’DA KAFAOĞLU’NA İLGİ BÜYÜK

1. Gündoğan Mahallesi’ndeki iftara Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da katıldı. Kafaoğlu burada vatandaşları selamladı, sohbet etti, selfie çektirdi, çocukları sevdi. Gündoğan halkı Başkan Kafaoğlu’na düzenlenen organizasyon dolayısıyla teşekkür ettiler. Başkan Kafaoğlu orucunu vatandaşlarla birlikte açtı. Daha sonra ise Kafaoğlu iftarın ardından A Haber Televizyonunun canlı yayın konuğu oldu ve Ramazan etkinlikleri hakkında bilgi verdi. İftar sonrası vatandaşlara pamuk helva, mısır, Osmanlı şerbeti ve macun ikram edildi.


PROTOKOL ÖZKAN’I DİNLEDİ

Ramazanın yaşatıldığı Altıeylül’de daha sonra Atatürk Parkı’ndaki etkinliklere geçildi. Balıkesir’li sanatçı İsmail Özkan ilk kez tasavvuf musikisi söyledi ve tam not aldı. Tasavvuf musikisi dinletisine Vali Mustafa Yaman ve eşi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve eşi, Garnizon Komutanı Metin Toker, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz ve eşi, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Eray ve eşi, Belediye Meclis Üyeleri Bahar Vidin, Cüneyt Barlin ve çok sayıda vatandaş katıldı. İsmail Özkan sesiyle büyülerken, kulakların pasını sildi; protokol ve vatandaşlardan büyük alkış aldı. Sanatçı Özkan ilk kez tasavvuf musikisi söylediğini ifade etti, alkışlardan başarısını kanıtladı ve tam not aldı.


VALİ YAMAN: “BU AKŞAM KEYİF ALDIM”  

Vali Mustafa Yaman Özkan’ı tebrik ederek “Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur başta olmak üzere Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve ekibini bizlerle sanatçıları buluşturduğu için teşekkür ediyorum. İsmail kardeşimi seviyorum; kendisini daha önceki çalıştığım yerlerden biliyorum ve o zaman da dinliyordum. Bu akşam keyif aldım. Kendisi çok güzel ilahileri bizlerle paylaştı” dedi.


BAŞKAN UĞUR: “ÇOK GÜZEL KONSER OLDU”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da “Balıkesir olarak hepimiz parktayız. Balıkesir büyükşehir oldu, farklı bir Balıkesir için devlet, millet ortak gayret ile çalışma içerisindeyiz. Temennimiz Balıkesirliler mutlu olsun. Gençlerimize iyi bir Balıkesir bırakmak için çalışıyoruz. İşi, aşı olan ve insanların mutlu olduğu Balıkesir istiyoruz işte onun örneğini Ramazan ayında Altıeylül Belediyesi veriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İsmail Özkan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi danışmanı. Kendisi bizim gönlümüzü hoş eden, kalbimizin pasını silen çok güzel konser verdi” diye konuştu.


KAFAOĞLU: “GÖNLÜMÜZ TİTREDİ”

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da yaptığı konuşmada “Bu akşam İsmail Özkan çok güzel konser verdi. Kulaklarımızın pası silindi, gönlümüzü titretti. Kendisi çok güzel ilahiler söyledi, teşekkür ediyorum. Altıeylül Belediyesi olarak ramazan etkinliklerimiz devam ediyor. Bir yandan mahallerimizde iftarlarımız sürüyor, diğer yandan da Atatürk Parkı’ndaki tasavvuf dinletilerimiz devam ediyor. Halkımızın programlarımıza gösterdiği ilgi bu akşamki yoğunluktan da belli oluyor” yorumunu yaptı.


SANAT SOKAĞI GEZİLDİ

İsmail Özkan’ın tasavvuf musikisi dinletisinin ardından protokol üyeleri Atatürk Parkı içerisinde bulunan Altıeylül Belediyesi tarafından Sanat Sokağı adı verilen alanı gezdi, stantları inceledi. Protokol üyeleri Pamukçu Bengi ekibinin folklor gösterisini izledi, ardından Çini ustasının el becerisi ile kilden yaptığı çinileri incelediler, cama sanat veren ustanın yaptığı çalışmadan sonra Gaziantep’in kumaşlarını incelediler. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı