Haber Detayı
25 Haziran 2015 - Perşembe 00:48 Bu haber 176 kez okundu
 
Çiftçi'nin Umudu Domates Oldu
Balıkesir’in Gönen ilçesinde doğa şartlarının hububata olumlu yönde bereket getirmemesi nedeniyle çiftçi bu günlerde bütün umudunu domates ürününe bağladı
DÜNYA Haberi
Çiftçi'nin Umudu Domates Oldu

Bu yıl bahar aylarında ve son olarak önceki yağışlar nedeniyle hububatın son derece zarar gördüğünü dile getiren Gönen Ziraat Odası Başkanı Necati Özkurt, “Buğday boy yapmadı. Bazı yerlere biçerdöver bile giremez duruma geldi. İklim şartlarına bağlı olarak ekilenlerde randıman yok. Fazla bir verim beklenmiyor. Yağışlardan dolayı yapılan ilaçların da etkisi olmadı. Yani buğdaydan beklediğini çiftçimiz alamayacak ve hayal kırıklığına uğrandı” dedi.

Çiftçinin kaynaklarının bir bir kurumasının büyük sıkıntıya neden olacağının altını çizen başkan Özkurt, “Çiftçi silajlık mısır ekiyor, satıp üç kuruş para kazanmaya çalışıyor. Güz yağmurları erken başlayınca çiftçi hayal kırıklığına uğruyor. Ne ekerse zarara uğruyor. Çiftçi bu yıl umudunu domatese bağlamıştı. Ancak yağan dolunun domates fidelerine de zarar verdiği gelen haberler arasındadır. Bu dolunun zararının ne olduğu önümüzdeki günlerde tespit edilir. Devletin çiftçiye desteğini beklemekten başka çaresi kalmadı” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı