Haber Detayı
25 Haziran 2015 - Perşembe 00:31 Bu haber 366 kez okundu
 
Edremit'te Çöp Konteynerleri Temizleniyor
Edremit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından, İlçe genelindeki tüm çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor
DÜNYA Haberi
Edremit'te Çöp Konteynerleri Temizleniyor

EdremitBelediyesi tarafından çöplerin düzenli olarak toplanmasının yanında konteynerlerin bakımı ve temizliği de çevre sağlığı açısından çok önemli olduğuna değinildi. Edremit Belediyesi, ilçenin temiz ve düzenli olması için her gün titiz ve yoğun bir çalışma yürütüyor.

Çöplerin toplanması kadar, çöp konteynerlerinin dezenfekte edilmesi çalışmalarını da sürdüren belediye ekipleri, ilçe merkezi, köylerde ve sanayi bölgesinde bulunan çöp konteynerlerini periyodik olarak dezenfekte ediyor.Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka; Temizlenen konteynerlerin çevre sağlığı açısından çok önemli olduğunu belirtirken şunları söyledi.” çöp toplamanın Belediyelerin rutin, ancak en önemli hizmetlerinde birisi olduğunu söylemek isterim. Yaz aylarında konteynerlerin altlarında oluşan çöplerin, koku ve sinek sorununa neden olduğunu biliyoruz, bu bilinçle Ekiplerimiz, ilçe genelinde bulunan çöpleri düzenli olarak topluyor. Çöplerin düzenli olarak toplanmasının yanında bakımı ve temizliği de çevre sağlığı açısından çok önemli. Bu nedenle çöp konteynerlerimizi düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Mevsim dolayısıyla yıkama ve dezenfekte uygulamasını sıklaştırdık”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı