Haber Detayı
25 Haziran 2015 - Perşembe 00:24 Bu haber 394 kez okundu
 
Burhaniye de Organik Reçel
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, kırsal Kırtık mahallesinde organik üretimde başarı sağlanırken, bu günlerde üretilen çileklerin de reçel olarak değerlendirileceği açıklandı
DÜNYA Haberi
Burhaniye de Organik Reçel

Kırtık’da , çilek reçeli yapımı kursu açacaklarını anlatan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Erdal Aldağ, organik ürünlerin pazarlanması konusunda gerekenin yapılacağını söyledi.

İlçeye bağlı Kırtık mahallesinde 3 yıldan bu yana yapılan organik üretimde başarı sağlanırken, organik çileğin değerlendirilmesi için de reçel yapım projesi geliştirildi. Kırtık da, reçel yapım kursu düzenleyeceklerini anlatan İlçe Müdürü Erdal Aldağ” Bu günlerde çilek hasadına başlandı. Ürün taze olarak satıldığı gibi reçel olarak da değerlendirilmesini kararlaştırdık. Bunun için mahalledeki kadınlar için reçel yapım kursu düzenliyoruz. Kursu, Balcatepe Ticaret’in sahibi Ziraat Mühendisi Semra Aldağ verecek. Üretilen çileğin reçel olarak daha iyi değerlendirileceğini düşünüyoruz. Ayrıca, Kırtık mahallemizde organik ürün paketleme tesisi kurmak istiyoruz. Bunun için de proje hazırladık” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı