Haber Detayı
24 Haziran 2015 - Çarşamba 12:38 Bu haber 197 kez okundu
 
Tekzip Değil Cevap Gönder
Büyükşehir Belediyesi
DÜNYA Haberi
Tekzip Değil Cevap Gönder

Büyükşehir Belediyesi "Balkart Vurgunu" haberimize cevap veremedi. Toplumu bilgilendiren haberlerimiz sonrasında Belediye hukukçuları tarafından alel acele hazırlanan belgede sadece "biz vatandaşa haber vermiştik" ibaresi yer aldı. Oysa ki; biz size onu sormamıştık...

İşte Yeni Akıllı Kart Sistemi ile ilgili vatandaşın merak ettiği ve sizlere sorduğu sorular;

1-) Yeni Akıllı kart makineleri stabil çalışmıyor. Kartların bazıları okunuyor, bazıları okunmuyor. İşi firmaya vermeden önce bu makinelerin testi yapıldı mı. Yapıldıysa neden sağlıklı bir şekilde çalışmıyor.

2-) Eski Balkart'ların "İçindeki Paralar da dahil" olarak iptal olacağını, yeni akıllı kart sistemine aktarma olmayacağını vatandaşa söylediniz mi.

3-) Yeni Akıllı Kart sistemine geçmek için vatandaş ve öğrencilerin 5 ila 10 TL arasında bir ücret vermeleri gerektiğini ulusal basın da dahil, her hangi bir yerde deklare ettiniz mi.

4-) Eski Balkart sistemini komple iptal eden bu sistem için açık ihale mi yaptınız yoksa, doğrudan alım gibi adrese teslim bir iş mi oldu. Bu işin açık ihale olmamasının sebebi nedir.

5-) Yeni Kart sistemine geçildiğinde dolumların tek bir noktadan yapıldığını vatandaşlara bildirdiniz mi?. Ulusal ve yerel basında dolumun sadece tek bir noktadan yapılacağına dair söylediğiniz bir söz var mı ?

6-) İşi alan firmanın bayilik alacak büfelere %2 yerine binde 2 komisyonla çalışmayı teklif ettiğini biliyor muydunuz. Biliyorsanız aradaki %1.8'lik payın nereye gittiğini firma yetkililerine sordunuz mu ?

7-) İşi alan bu Afyon'lu firmanın bayilik alacak büfelere "fatura tahsilat merkezi bayiliği de alacaksın" dediğini biliyor musunuz. Büfelerin firma tarafından yapılan bu teklif karşısında bayi olmaktan uzak durduğunu, sonunda olanın vatandaşa olduğundan haberiniz var mı.

Şimdilik vatandaşın soruları bu kadar. Sayın Büyükşehir'in hukukçuları; Biz sizlerin gönderdiği cevapları elbette ki yayınlarız... Fakat cevap gönderirseniz... Sırf gönlünüzü rahatlatmak için yazılmış, ne amaçla yazıldığı belli olmayan bir tekzibi yayınlamayız.... Yukarıdaki 7 soruya tek tek cevap yazın, HALKIN SESİ POSTA'da hiç çekinmeden büyük puntolarla yayınlasın....

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı