Haber Detayı
15 Haziran 2015 - Pazartesi 02:14 Bu haber 191 kez okundu
 
MHP Altıeylül İlçe Köy Çalışmaların da
MHP Altıeylül İlçe Başkanı İsmail Sönmez ‘’MHP Balıkesir Altıeylül İlçe Başkanlığımız ve İlçe Kadın Kolları Başkanlığımızla birlikte, uzun süredir yaptığımız Mahalle(köy) çalışmalarımıza ek olarak, bu günlerde Mahallerde(köylerde) yapılan hayır davetlerine de icabet etmekteyiz.
DÜNYA Haberi
MHP Altıeylül İlçe Köy Çalışmaların da

MHP Altıeylül İlçe Başkanı İsmail Sönmez  ‘’MHP Balıkesir Altıeylül  İlçe Başkanlığımız ve İlçe Kadın Kolları Başkanlığımızla birlikte, uzun  süredir  yaptığımız  Mahalle(köy)  çalışmalarımıza  ek  olarak,  bu günlerde Mahallerde(köylerde)  yapılan   hayır  davetlerine de  icabet  etmekteyiz. Bu yoğun ve  ısrarlı  davetleri, partimize  olan   ilginin  arttığının  bir  göstergesi  olarak  değerlendiriyoruz.

Uzun zamandır, periyodik  olarak  yaptığımız mahalle(köy)  ziyaretlerinde  ve  ayrıca  bu günlerde ki icabet  ettiğimiz  mahalle(köy) hayırlarında   vatandaşlarımızla  fikir teatisi   yapma  imkanı da  bulmaktayız. Bu  fikir alış  verişleri;  bizim  yapmış  olduğumuz    plan  ve  proje  bazındaki çalışmalarımızı  desteklemekte  ve  bizlere  yön  vermektedir. Örneğin; Bizlerden AKP'nin yerel yönetimler yasası ile birlikte mahallelere dönüştürülen köylerini;  tekrar köy statüsüne getirmemiz yönündeki yoğun istekleri göz ardı edilmemiş ve bu yöndeki istekleri doğrultusunda MHP’nin seçim beyannamesinde; Büyükşehir sınırını mülki sınır yapan düzenlemeyi kaldırma, Kapatılan belde belediyeleri, özel idare ve köyleri yeniden kurma sözü verilmiştir. Yani ver oyunu, al köyünü diyoruz. Biz ben yaptım oldu zihniyetine karşıyız. İstişare; olmazsa, olmazımızdır. Sözümüz; Milliyetçi Hareket sözüdür. MHP, bu güne kadar yapamayacağı hiçbir sözü vermemiştir. İnşallah, Köy kalkınma planları yapacağız, merkez köyler oluşturacağız, köy sosyal yaşam ünitelerini geliştireceğiz. Tarım-sanayi entegrasyonunun sağlandığı kırsal cazibe birimleri olan " Tarım Kentleri " kuracağız. Mazot, gübre ve yem üzerindeki vergiler kaldırılacak. Mazot 1 Lira 75 kuruş olacak. Çünkü,  bize  göre  köylü   milletin  efendisidir. Köylümüze de sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Biz, teröristle istişare yapanlardan değiliz. Biz, Türk Milleti ile istişare yaparız.

Ziyarette   bulunduğumuz  köylerde ki  vatandaşlarımız, Bu  seneki  köy hayırlarını ekonomik  olarak   zorlanarak  yaptıklarını  ifade  etmektedirler.  Fakat, Köylümüzün  birlik  ve  beraberlik  içinde  yaptıkları  köy hayırlarında   ortaya  koydukları  dayanışma   takdire  şayandır. Bütün  köylerimizin  yaptığı  hayırları  Cenabı Allah  kabul  etsin, inşallah.

Cenabı  Allah  yolumuzu açık,  gönlümüzü  zengin,  zihnimizi  berrak,  varlığımızı  daim  kılsın. Toprağımız  bereketli  olsun, inşallah.’’ dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı