Haber Detayı
06 Haziran 2015 - Cumartesi 20:57 Bu haber 110 kez okundu
 
Haşere ile Mücadele Başladı
Altıeylül Belediyesi merkezde 13, kırsalda 81 mahalle ve bunlara bağlı küçük yerleşim birimleri dahil olmak üzere yaz sezonunda sinek ve haşerelere geçit vermeyecek
DÜNYA Haberi
Haşere ile Mücadele Başladı

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu haşere ve sineklerle mücadele için profesyonel bir ekip oluşturduklarını, bataklık ve sulak arazilerde çalışabilecek teknolojik donanımlı araçlarla hizmet vereceklerini söyledi.

Sinek, karasinek ve haşerelerle ilgili merkezleri ilaçlayarak, vatandaşları çok daha sağlıklı çevrede yaşamaları için çalışacaklarını ifade eden Kafaoğlu “İş makineleri ve kullanılacak ilaçlar bakanlık tarafından sertifikalı. İlaçlar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı. Balıkesir’de sineklerin kökünü kazacağız. Bataklık ve sulak arazilerde hizmet verecek araçlar ile ilgili olarak da araçlarımız son derece modern, her türlü şartlarda ilerleyebilen, her tarafı ilaçlayabilen çapta. Haşere ile mücadele de bütün sahadaki bataklıklar, sinek üreten, haşere üreten merkez ve kırsal mahallelerin tamamını kapsayan çalışmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı