Haber Detayı
06 Haziran 2015 - Cumartesi 00:59 Bu haber 198 kez okundu
 
Zihniyete Bak
Büyükşehir'in Ak Parti'li Belediye Başkanı Edip Uğur seçimler yaklaştıkça bel altı vurmaya başladı. CHP'li vekilleri mezheplere göre ayıran Uğur, bununla da yetinmeyip, Beyaz Türkler, Etnik Köken gibi ifadeler kullandı..
DÜNYA Haberi
Zihniyete Bak

Büyükşehir'in Ak Parti'li Belediye Başkanı Edip Uğur seçimler yaklaştıkça bel altı vurmaya başladı. CHP'li vekilleri mezheplere göre ayıran Uğur, bununla da yetinmeyip, Beyaz Türkler, Etnik Köken gibi ifadeler kullandı.. Herkese eşit bir mesafede durması gereken Başkan, tarafsızlığını yitirerek zihniyetini gözler önüne sermiş oldu..

Geçtiğimiz gün esnaf ziyareti yapan Edip Uğur CHP'li vekil adayları için demediğini bırakmadı. Gerek uslubu, gerek sarf ettiği cümlelerle esnafın da tepkisini çeken Edip Uğur “Yaptığımız kamuoyu araştırmalarına göre 6 milletvekilini zorluyoruz Balıkesir’de. Millet hizmetin gelmesini istiyor. CHP milletvekilleri arasında bir tane Balıkesirli yok, hepsi belli bir etnik gurubun adamı. Tabana yayılamıyorlar, halkla beraber değiller. Balıkesir olarak nüfusun yüzde 35’i Karesi ve Altıeylül’de. Nüfus artışının binde 21.6’sı Karesi ve Altıeylül’de. Sanayi, şehir hastanesi, üniversite burada. Sen Balıkesir’in merkezini Sındırgı’sı, Bigadiç’i ile, Savaştepe’si ile Kepsut, Dursunbey’i ile Edremit’i ile Havran’ı ile Ayvalık’ı ile temsil etmeyen, yalnız Bandırma’ya sıkışmış 3 tane Bandırmalının olduğu bir CHP listesi" şeklinde konuştu. Bilindiği gibi CHP'nin 8 Milletvekili arasında alevi olan bazı vekil adyları var. Edip Uğur'un CHP'li adayları bu şekilde sınıflara ayırması ve ötekileştirmesi, Uğur'un insanlara bakış açısını ve zihniyetini de ortaya çıkarmış oldu... Yani Ak Parti'li değilsen, Edip Uğur'a biat etmiyorsan, onların gözünde insan bile değilsin...

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı