Haber Detayı
19 Kasım 2015 - Perşembe 22:13 Bu haber 234 kez okundu
 
KARESİ HİZMETİ AYAĞA GÖTÜRÜYOR
Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'nin 2'nci taksit ödeme süresi 30 Kasım'da sona eriyor.
DÜNYA Haberi
KARESİ HİZMETİ AYAĞA GÖTÜRÜYOR

Karesi hizmeti ayağa götürüyor

   

  Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi'nin 2'nci taksit ödeme süresi 30 Kasım'da sona eriyor. Karesi Belediyesi, halkın daha rahat işlemlerini yapabilmesi için toplu olarak kullanılan Yay/ada'da ödeme noktası kurdu. 

 

 

İlk taksit ödemeleri Haziran'da yapılan emlak vergisi ödemeleri, devlet tarafından herhangi bir ek süre verilmezse Kasım ayı sonunda bitecek. Karesi Belediyesi, vatandaşların ceza almadan vadesinde borçlarını ödeyebilmesi için halkın ortak kullandığı alanlarda ödeme noktaları oluşturdu ve bilgilendirmeyi yaptı. Ev, arsa, arazi ve işyeri sahiplerinin her yıl ödemesi gereken emlak vergisinde, vade tarihini geçen ödemelere devlet tarafından belirlenen aylık yüzde 1.4 oranda gecikme zammı uygulanacak. Ay kesirleri için gecikme zammı günlük olarak hesaplanacaktır. Ayrıca geç verilen beyanlarda vergi beyannameleri için kesilecek vergi ziyaı cezası, verginin  %50 oranındadır.

ÖDEME NOKTALARI

Mükellefler ödemelerini, Karesi Belediyesi vezneleri, Beyaz Masa Akıllı Ekran, www.karesi.bel.tr ile e-belediye, Yay/ada AVM girişi online ödeme noktasından, Ziraat Bankası şubelerinden, Android, IOS marketlerden indirilen "Karesi Belediyesi" mobil uygulamasından yapabilir. Ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 99 10 numaralı çağrı merkezini arayarak bilgi alabilir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı