Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 11:24 Bu haber 1948 kez okundu
 
ALTINOVA’NIN KURTULUŞU’NUN 98. YILI KUTLANDI
14 Eylül Altınova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’nci yıl dönümü geleneksel top atışlarıyla başladı. Altınova Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören sosyal mesafe kurallarına uyularak kutlandı.
GÜNDEM Haberi
ALTINOVA’NIN KURTULUŞU’NUN 98. YILI KUTLANDI

 

Törene Ayvalık Kaymakam vekili Akgün Corav, Ayvalık Belediye Başkan Vekili Serdar Tuç’un yanı sıra, siyasi partilerin temsilcileri, Altınova Mahalle muhtarı Zahir Erdem, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ayvalık Belediye Başkan vekili Serdar Tuç, kurtuluş mücadelesinin verildiği yıllarda Altınova halkının kendi ayakları üzerinde durarak örnek bir direniş sergilediğini söyledi.

Başkan Vekili Serdar Tuç; “29 Mayıs 1919’da 172. Alay Komutanı Yarbay Ali Çetinkaya’nın Ayvalık tarafında atılmış ilk kurşunu, bir ulusa umut olmuştur. Bir millet tam bu bölgede üç buçuk yıl direnerek, süngüye göğüs gererek, sırtında teçhizat taşıyarak, İngiliz destekli Yunan işgalinden 14 Eylül’de Altınovamız, 15 Eylül 1922’de de Ayvalığımız kurtulmuştur” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALTINOVA’NIN, KURTULUŞU’NUN, 98., YILI, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı