Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 14:54 Bu haber 9456 kez okundu
 
ALKIŞLAYARAK İSYANI SUSTURAMAZSINIZ!
Sağlık çalışanlarına yönelik şartların iyileştirilmesi gerektiğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, “Tüm dünyada ve ülkemizde her geçen gün büyüyen corona salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları zor şartlarda görevlerini sürdürüyorlar."dedi.
SİYASET Haberi
ALKIŞLAYARAK İSYANI SUSTURAMAZSINIZ!

CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, “Balıkesir Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Fevzi Turgut’un  sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşım sonrası aile hekimliği sözleşmesinin 2 ay süreyle askıya alındığı açıklandı.

Sevim Say Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Fevzi Turgut yaptığı paylaşımda, ” Ey Balıkesir İl Sağlık Müdürü Sayın Fevzi Yavuzyılmaz seni Allaha havale ediyorum . Balıkesir ilinde Aile Hekimliği çalışanlarının tüm vebali üzerine olsun. Cumhurbaşkanlığı genelgesini uygulamayarak sana verilen yetkiyi kullanmadığın için benim başıma ya da ailemin başına esnek çalışma yapamadığım için gelen her şey senin de ailenin de başına gelsin” dediği için böyle bir cezalandırma ile karşı karşıya kaldı. Covid-19 ile mücadele edilen bu dönemde böyle bir kararın verilmesini anlayamıyoruz.

Sağlık çalışanlarının gecelerini gündüzlerine katıp cansiperane mücadele verdikleri bir dönemde İl Sağlık Müdürü’nü eleştirdiği için bir doktora verilen bu cezayı kınıyoruz. Bu yanlıştan bir an evvel dönülmesini istiyoruz.Dr. Fevzi Turgut’un suç oluşturmayan paylaşımı nedeniyle soruşturma açılmadan, Anayasal savunma hakkı kullandırılmadan, apar-topar sözleşmesinin askıya alınması büyük bir haksızlıktır. Böyle kritik bir dönemde verilen bu karar hukuka da aykırıdır” dedi.

 

“EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI VERİN”

Sağlık çalışanlarına yönelik şartların iyileştirilmesi gerektiğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, “Tüm dünyada ve ülkemizde her geçen gün büyüyen corona salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları zor şartlarda görevlerini sürdürüyorlar. Evlerine gidemiyor, sevdikleriyle kucaklaşamıyorlar. Sağlık Bakanı her ne kadar her sağlık çalışanı için yeterli maske ve ekipmanların olduğunu söylese de hekimler ve tüm sağlık çalışanları bu ekipmanların ve maskelerin yetersiz olduğunu dile getiriyorlar. Zor şartlarda çalışan bu virüs ile mücadele kapsamında hayatlarını ortaya koyan sağlık çalışanları için alkıştan daha fazlası yapılmalı” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALKIŞLAYARAK, İSYANI, SUSTURAMAZSINIZ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı