Haber Detayı
04 Ağustos 2020 - Salı 12:13 Bu haber 15760 kez okundu
 
5 aydır uçak inmedi
Açıldığından beri tek bir uçak bile inmeyen havalimanı!
GÜNDEM Haberi
5 aydır uçak inmedi

60 milyon liraya mal olan Balıkesir Merkez Havalimanı’na “yolcu potansiyeli yok” diye 5 aydır uçak inmedi. Bakan Karaismailoğlu bakın topu kime attı...

 

60 milyon TL harcanan Balıkesir Merkez Havalimanı’na açıldığından beri tek uçak inmedi!

 

Bütçeden yaptığı hoyrat harcamalarla dikkati çeken AKP, yolcu potansiyeli olmayan yere 60 milyon TL bedelle havalimanı yaptı. Şubat ayında kullanıma hazır hale gelen havalimanına firmalar sefer başlatmadı.

 

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, yapımının 60 milyon TL’ye mal olduğu ifade edilen Balıkesir Merkez Havalimanı’nda seferlere ne zaman başlanacağını sordu.

 

Balıkesir Merkez Havalimanı ne zaman hizmete açılacak sorusu

 

Haziran ayında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na yazılı soru önergesi sunan Şahin; “Balıkesir merkezde inşa süreci tamamlanan havalimanının ne zaman hizmete açılması planlanmaktadır? Havalimanının uçuş takvimine alınmamasının gerekçesi nedir?” ifadelerini kullandı

 

CHP’li Şahin’in önergesini yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Balıkesir Merkez Havalimanı’nın uçuşlara hazır olduğunu ifade etti. Karaismailoğlu, “Balıkesir Merkez Havalimanı Terminal Binası ve Mütemmimleri Yapımı inşaat süreci tamamlanarak 10 Şubat itibarıyla hizmete verilmiş olup havalimanı, mevcut altyapı ve üstyapı tesisleriyle her türlü sefer talebine cevap verebilecek kapasitededir” dedi.

 

Havalimanına neden sefer başlatılmadığına yönelik soruyu ise Karaismailoğlu şöyle yanıtladı:

 

“Havalimanlarına düzenlenen seferlerin çeşitliliği, fiyat uygulamaları ve zamanları, bölgenin yolcu potansiyeline bağlı olarak havayolu kuruluşlarının filo büyüklükleri ve ticari tercihleri doğrultusunda havayolu kuruluşlarınca belirlenmektedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5, aydır, uçak, inmedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı