Ayvalık Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin, Yenimahalle’deki Büyük Buluşma’da coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Başkan Mesut Ergin’e eşi Canan Ergin’in de eşlik ettiği buluşmada belediye meclis üyelerinin tanıtımı yapıldı. Konuşmasına “Öncelikle hepinizin Ramazan’ı mübarek olsun” diyerek başlayan Mesut Ergin, “Ramazan ayının ilk gününden itibaren iftar yemeklerinde hep birlikte olduk, Ramazan’ın sevgi ve hoş görüsünü paylaştık, eski geleneklerimizi yaşatmaya çalıştık. Seneye seçim telaşı da olmayacak, hep beraber Ramazan’ı yine coşkuyla kutlayacağız” dedi.


“ANLATMAYA GEREK YOK, ÇARŞI PAZARA ÇIKAN HERKES EKONOMİNİN, SIKINTININ NE KADAR BÜYÜK OLDUĞUNU ZATEN BİLİYOR. MİLLETİ GIRTLAĞINA KADAR BORCA BATIRDILAR”

Coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Ergin, “İftar sofralarınızı eski Ramazanlardaki gibi dilediğinizce donatabiliyor musunuz?” diye sordu. Ardından yarım kilo kıyma, kuşbaşı et alabilmek için insanların sabahın üçünde, beşinde Et ve Süt Kurumu önünde kuyruğa girdiklerinden söz eden Başkan Ergin, “Yetişen alabilirse alabiliyor, alamayan da aylardır evine boynu bükük dönüyor. İnsanlarımızın eski yıllardaki bolluk bereket içinde sofra kurması için bankadan kredi çekmesi lazım. Memleketi bu hale getirdiler” dedi.

“31 MARTTA SADECE BELEDİYE BAŞKANINI SEÇMEYECEKSİNİZ.”

2028’e kadar bir daha seçim olmayacağını ve bu nedenle de Ankara’ya bir mesaj vermek gerektiğini hatırlatan Başkan Ergin, vatandaşların uyarılarını ve tepkilerini sandıkta atacağı oy ile göstereceğini söyledi. “Herkesin beğendiği partiler olabilir. Ancak gönlünüzdeki parti ne olursa olsun bu seçimde Ankara’ya, AKP iktidarına bir ikazda bulunun, oyunuzu muhalefete yani CHP’ye verin” diyen başkan Ergin şöyle devam etti:

“Biraz da yoksula, işçiye, emekliye kaynak ayırmak zorunda kalsınlar, yoksa ne maaşlarda ne de yardımlarda artış beklemeyin. Ne diyecek iktidar? ‘Ben bunları açlığa da mahkum etsem, parayı da kessem, nasılsa yine bana oy veriyor’ diyecek. Vatandaşa hepten sırtını dönecek”

Ülke olarak yaşanan ekonomik sorunlardan bahsederek, zor günlerden geçildiğini vurgulayan Başkan Ergin, “Kimsenin dinine, mezhebine, siyasi görüşüne, etnik kökenine bakmadan hizmet ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Akıllarınca bize oy vermezsen size hizmet getirmeyiz’ tehdidi ile bugüne değin Balıkesir genelinde belediyeyi kazanamadıkları tek yer olan Ayvalık’ta bu kez kazanacaklarını düşüyorlar. Ayvalıklı insanlar onurlu insanlar, onları ne vaatle kandırabileceklerini, ne şantajla yanına alabilecekler. Bunlar ekonomiden anlamadığı gibi tarihten de bihaber. Bu millet Manda’yı 1920’de reddetti. Yeni zaman mandacıları, Kuvayı Milliye kentinin, ilk kurşunu atan ilçesi burası, Mandacı zihniyet burada tarihe gömüldü” diye konuştu.

(Murat Yılmaz)