Açılış yoğun bir katılımla gerçekleştirildi - YARATICI TEKNOLOJİLER ATÖLYESİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI
Balıkesir Posta Facebook Sayfası Balıkesir Posta Twitter Sayfası Balıkesir Posta RSS Servisi  
Anasayfa Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Anasayfa Haberler Web TV Yazarlar Foto Galeri Özel Haberler Anketler Haber Arşivi İhbar Hattı
Gündem Siyaset Ekonomi Spor Dünya Sağlık Teknoloji Yaşam Kültür Eğitim Web TV

Açılış yoğun bir katılımla gerçekleştirildi

Okunma: 2305 Tarih: 30.7.2019
YARATICI TEKNOLOJİLER ATÖLYESİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Sabancı Üniversitesi önderliğinde Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğüm işbirliği ile Ayvalık Küçükköy'de oluşturulan "Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi"nin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Dünyanın problemlerinden haberdar, sorunlara çözüm bulma isteği ve yetisi olan, sürdürülebilir kalkınmayı gerçekleştirebilecek bireyler yetiştirmeyi amaçlayan "Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi" nin açılışına Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Ayvalık Kaymakamı Gökhan GÖrgülüarslan, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Sabancı Üniversitesi Rektörü Yusuf Leblebici, Ayvalık İlçe Millî Eğitim Müdürü Güner Bahadır, veli, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı yaptığı konuşmada, "Millî Eğitim Bakanlığı ve yerel yönetimin tam desteği ile Sabancı Üniversitesi ve Küçükköy arasında kurulan bu organik bağ Türkiye'de bir ilktir. Kamu-yerel yönetim-üniversite işbirliği ile topluma fayda sağlayacak bu projenin, ülke sınırlarının ötesinde "örnek bir model" oluşturacağına inanıyoruz. Sanata, bilime ve teknolojiye verdiği değer ile Türkiye'nin örnek köylerinden biri olan Küçükköy'de çocukların eğitim ve eşitlik hakkını gözeterek, gençlerin ve kadınların eğitiminde sürdürülebilirliğini sağlamayı hedefliyoruz." dedi.

Ayvalık İlçe Millî Eğitim Müdürü Güner Bahadır, "Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde de vurgulanan atölyeleşme sürecine yönelik; ürün-odaklı, teknolojik çözüm bulma isteği ve yetisi olan bireyler yetiştirilmesini amaçlayan Sabancı Üniversitesi önderliğinde, tüm paydaşlar ile hayata geçirilen atölye öğrencilerimizi sağlam temellerle geleceğe taşımada fırsatlar yaratacak." dedi.

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız da konuşmasında, "Sayın Valimizin himayelerinde yaklaşık iki yıldır sürdürdüğümüz Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesinde en büyük hayalimiz bu şehirde millî ve manevi değerlerine bağlı, kendisi ve çevresiyle barışık, Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimsemiş, teknolojiyi en üst seviyede kullanabilen nesiller yetiştirebilmek. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz atölyenin özellikle bu anlamda çok önemli ve değerli olduğuna inanıyorum.  Eğitimde fırsat eşitliği sağlama anlamında Küçükköy'ümüzde açılmış olması da ayrıca daha bir  değerli. Bu atölye  sayesinde öğrencilerimizin hayal kurmayı öğrenmesi ve küçük hayallerin büyük mutluluklara dönüşeceği bir mekân olmasını temenni ediyorum.

Bu güzel atölyenin hayat bulmasındaki değerli katkıları nedeniyle Sayın Güler Sabancı'nın şahsında Sabancı ailesinin tüm kıymetli üyelerine teşekkürü bir borç biliyorum." dedi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, atölyeye dönüştürülen okulun, kendisinin de ilkokulu olduğu belirterek, "Bu memlekete bugün hizmet ediyorsam, sebebi burada atılmış temellerdir, bu yüzden burası benim için çok değerli. Şimdi asıl iş halkımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadınlarımızın bu değerli projeye sahip çıkmasıdır." dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Kamu ve Üniversite Arasında Eğitimde İşbirliği protokolü, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Ayvalık İlçe Millî Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Sabancı Üniversitesi Rektörü Yusuf Leblebici ve Sabancı Üniversitesi Genel Sekreteri Haluk Bal tarafından imzalandı.

Tören, yaz dönemi başından itibaren kodlama ve oyun tasarımı, İngilizce eğitimleri alan öğrencilere Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan tarafından sertifikalarının ve tüm öğrencilere Casper ile birlikte projenin teknoloji destekçisi olan Teknosa tarafından hediyelerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş Google'da Paylaş
Bu haberi paylaş
Haber Etiketleri :
  
UYARI: Küfür, hakaret, içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haber Yorumları Bu Habere Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.
 
Alanyaspor - Balıkesirspor 1-1 Maç Özeti
Balıkesirspor - Gaziantepspor Maç Özeti
Balıkesirspor 3 - Bursaspor 0
Otoparkçı - Esnaf Kavgası 1 Ölü
 
 
Büyükşehir Belediyesi'nden Beklentileriniz
Daha Fazla İş İmkanı
Alt Yapı Çalışmaları
Sosyal Belediyecilik
Kültürel Etkinlikler
 
       
Anasayfa
Üyelik İşlemleri
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
Arşiv
Künye
Ekonomi
Spor
Gündem
Bölge Haberleri
Sağlık
Magazin
E-Gazete
Röportaj ve Söyleşiler
Foto Galeri
Video Haberler
Firma Rehberi
Seri İlanlar
Balıkesir Posta Medya Grubu
©2012 - 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
-31-