Balıkesir, uluslararası arenada - Balıkesir'i dünyaya tanıtacak
Balıkesir Posta Facebook Sayfası Balıkesir Posta Twitter Sayfası Balıkesir Posta RSS Servisi  
Anasayfa Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Anasayfa Haberler Web TV Yazarlar Foto Galeri Özel Haberler Anketler Haber Arşivi İhbar Hattı
Gündem Siyaset Ekonomi Spor Dünya Sağlık Teknoloji Yaşam Kültür Eğitim Web TV

Balıkesir, uluslararası arenada

Okunma: 4083 Tarih: 26.7.2019
Balıkesir'i dünyaya tanıtacak

"Şehir, kadın ve aile güçlüyse güçlüdür"

 

 

UCLG-MEWA Eş Başkanlığına, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Meclisi'ne seçilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kadın, çocuk, aile, çevre, yerel kalkınma, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi konusunda uluslararası düzeyde çalışmaların altına imza atarak Balıkesir'in adını dünyaya duyurmaya hazırlanıyor.

 

 

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı Eş Başkanı seçilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Balıkesir, dünyanın önde gelen yerel yönetim birliklerinden birinde üst düzey temsil yetkisi kazandı.

 

Karesi Belediye Başkanlığı döneminden bu yana Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) çatısı altında kadın, çocuk ve aile başta olmak üzere çevre, kırsal kalkınma ve bölgesel işbirlikleri kurulmasına yönelik uluslararası düzeyde çalışmalara imza atan Başkan Yücel Yılmaz, kadın ve aile ile ilgili çalışmaları Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulacak Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü ile sürdürecek.

Yücel Yılmaz ayrıca başkan seçildiği Çevre Komitesi'nde ise yenilebilir enerji, iklim değişikliği, kentsel tarım alanları, sürdürülebilir atık yönetimi ve kirlilikle mücadele gibi şehirlerin geleceği açısından önem taşıyan çalışmalara Balıkesir adına imza atmaya hazırlanırken Türkiye'yi temsil etmek üzere seçildiği Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Meclisi'nde ise insan haklarının korunması ve geliştirilmesi, hukuk devleti ve demokrasi ilkelerine saygının sağlanması noktasında 47 ülkeden seçilen temsilcilerle birlikte çalışacak.

UCLG-MEWA'NIN

EŞ BAŞKANI OLDU

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, dünyanın en büyük yerel yönetim birliği olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Eş Başkanlığına seçildi. Ürdün’ün başkenti Amman’da yapılan kongrede Eş Başkanlığın yanı sıra UCLG-MEWA Çevre Komitesi Başkanlığı'na seçilen Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanlığı döneminde UCLG-MEWA Kalkınma İşbirliği ve Kent Diplomasisi Komitesi'nin başkanlığını yürütmüştü.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER

İLE EŞ ZAMANLI ÇALIŞIYOR

Genel merkezi İspanya’nın Barselona kentinde bulunan, yerel yönetimleri uluslararası düzeyde etkin bir biçimde temsil etmeyi, uluslararası işbirlikleri oluşturmayı hedefleyen ve dünya çapında Afrika, İspanya, Endonezya, Rusya, Fas, Kazakistan, Ürdün, Almanya gibi yüzden fazla ülkede çok sayıda üyesi bulunan, Birleşmiş Milletler ile eş zamanlı çalışmalar yürüten UCLG ve UCLG-MEWA çatısı altında bölgesel işbirlikleriyle yerelde kalkınmayı hedefleyen Yücel Yılmaz, uluslararası arenada Balıkesir'in tanıtımını yapıyor, şehrin potansiyelini dünyaya aktarıyor, güçlü bir Balıkesir için uluslararası alanda diplomatik çalışmalara imza atıyor.

 

 

BALIKESİR, ULUSLARARASI ARENADA

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı'nın dokuz bölge teşkilatından birisi olan UCLG-MEWA'nın Eş Başkanlığı'na seçilerek Balıkesir'e, dünyanın önde gelen yerel yönetim birliklerinden birinde üst düzey temsil imkanı sağlayan Yücel Yılmaz, ayrıca başkan olarak seçildiği Çevre Komitesi'nde ise yenilebilir enerji, iklim değişikliği, kentsel tarım alanları, sürdürülebilir atık yönetimi ve kirlilikle mücadele gibi şehirlerin geleceği açısından önem taşıyan çalışmalara Balıkesir adına imza atmaya hazırlanıyor.

KADIN VE AİLE İÇİN ÇALIŞACAK

"Şehir, kadın ve aile güçlüyse güçlüdür" anlayışıyla çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Belediye Başkanlığı döneminde UCLG-MEWA çatısı altında kadın ve kız çocuklarının güçlendirilmesine yönelik örnek projelerin altına imza attı. Kadınların sosyal, siyasi ve ekonomik hayatta daha fazla yer almaları, her türlü hizmete rahatlıkla erişebilmeleri noktasında projeler üreten Başkan Yücel Yılmaz, Balıkesir'i "kadın ve aile dostu bir kent" haline getirmeyi amaçlıyor.

KADIN VE AİLE ŞUBE

MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR

Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir'i kadın ve aile dostu bir kent haline getirecek, kadını ön plana alan projeleri hayata geçirmeye hazırlanan Başkan Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadın haklarının korunması ve geliştirilmesi, aile kavramının güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapacak olan Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü kuracak.

YILMAZ, AVRUPA KONSEYİ'NDE

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ayrıca Türkiye'yi temsil etmek üzere Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Meclisi'ne seçildi. İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi, hukuk devleti ve demokrasi ilkelerine saygının sağlanması amacıyla faaliyetlerini sürdüren Avrupa Konseyi bünyesinde bulunan Yerel ve Bölgesel Yönetimler Meclisi, Avrupa çapında 47 ülkeden 100 binin üzerinde yerel ve bölgesel yönetimlerin seçilmiş temsilcilerinin sorunlarını tartıştıkları, deneyimlerini paylaştıkları ve görüşlerini hükümetlere ifade edebilecekleri imkanları sağlıyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş Google'da Paylaş
Bu haberi paylaş
Haber Etiketleri :
  
UYARI: Küfür, hakaret, içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haber Yorumları Bu Habere Toplam 4 Yorum Yapılmıştır.
  Mehmet / 23.8.2019
Camlik procesi ile dünya birligine üye olduk.... Durmak yok, mega procelere devam....
  seyfullah / 22.8.2019
Yücel Yilmaz Reis in izinde. Dünya lideri nasil olunur, görsün birileri...
  ... / 27.7.2019
YÜCEL YILMAZ KEŞKE KARESİ BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KALSAYDINIZ,ORADA DAHA AKTİFTİNİZ.BÜYÜKŞEHİR`DE HİÇ SESİNİZ SOLUĞUNUZ ÇIKMIYOR!BİR DE ŞU ÇAMLIK SOYTARILIĞINA BİR SON VERSENİZ?!
  Seyfettin / 26.7.2019
Helal Baskan. Ülkemizin dünya gücü olmasinda kücük bir katkidir bu. AK parti yapar, digerleri bakar. Cekemeyenler anten taksin.
 
Alanyaspor - Balıkesirspor 1-1 Maç Özeti
Balıkesirspor - Gaziantepspor Maç Özeti
Balıkesirspor 3 - Bursaspor 0
Otoparkçı - Esnaf Kavgası 1 Ölü
 
 
Büyükşehir Belediyesi'nden Beklentileriniz
Daha Fazla İş İmkanı
Alt Yapı Çalışmaları
Sosyal Belediyecilik
Kültürel Etkinlikler
 
       
Anasayfa
Üyelik İşlemleri
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
Arşiv
Künye
Ekonomi
Spor
Gündem
Bölge Haberleri
Sağlık
Magazin
E-Gazete
Röportaj ve Söyleşiler
Foto Galeri
Video Haberler
Firma Rehberi
Seri İlanlar
Balıkesir Posta Medya Grubu
©2012 - 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
-9-