Şehrin yönetimine akademik destek - Veri ve bilgiye dayalı yönetim
Balıkesir Posta Facebook Sayfası Balıkesir Posta Twitter Sayfası Balıkesir Posta RSS Servisi  
Anasayfa Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Anasayfa Haberler Web TV Yazarlar Foto Galeri Özel Haberler Anketler Haber Arşivi İhbar Hattı
Gündem Siyaset Ekonomi Spor Dünya Sağlık Teknoloji Yaşam Kültür Eğitim Web TV

Şehrin yönetimine akademik destek

Okunma: 7939 Tarih: 28.5.2019
Veri ve bilgiye dayalı yönetim

Üniversiteyi babalarının çiftliği gibi kullanan Rektör ve yöneticilerden kurtulduktan sonra, Rektör İlter Kuş ile adeta küllerinden yeniden doğan Balıkesir Üniversitesi art arda hamleler yapıyor. Son olarak Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzalayan BAÜN, Rektör İlter Kuş ile birlikte şehirde söz sahibi olan bir yapıya doğru adım adım ilerliyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi'ndeki nitelikli insan gücünü şehrin lehine çevirmek adına yeni bir adım daha attı. Başkan Yılmaz,  "Doğru işi doğru zamanda yapmak için veri ve bilgiye dayalı yönetim anlayışı izleyeceğiz" dedi.

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Üniversitesi arasında “Eğitim, danışmanlık ve hizmet alımı” işbirliği protokolü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen törenle imzalandı.Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş tarafından imzalanan protokol ile Üniversite ve Belediye arasında; danışmanlık, teknik destek ile hizmet, eğitim, staj veri ve bilgi paylaşımı konularında işbirliği olacak.

ORTAKLAŞA ÇALIŞTAYLAR DÜZENLENEBİLECEK
Bu protokol ile Belediyede görev yapan personeller, Balıkesir Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM) tarafından gerçekleştirilen hizmet içi eğitim ve sertifikaları programlarından yararlanabilecek. Ayrıca Belediyenin uygun görmesi halinde Balıkesir Üniversitesi öğretim elemanlarının bilimsel araştırmaları için veri ve bilgiler paylaşıma açılarak ortaklaşa; sempozyum ve çalıştaylar düzenlenebilecek. İhtiyaç duyulması halinde Balıkesir Üniversitesi’nden; Ulaşım Master Planı, Deprem Master Planı ve Turizm Master Planı alanlarında destek istenecek.

“İYİ BİR YOL HARİTASI ÇIKARMAK ZORUNDAYIZ”
İmza töreninin ardından bir değerlendirmede bulunan Başkan Yücel Yılmaz “Balıkesir Üniversitesi;şehrin en önemli değerlerinden bir tanesi, bilginin biriktiği, her türlü istediğimiz nitelikli verinin alınabileceği yer. Karesi Belediye Başkanı olduğum süre içerisinde üniversitemizden çok ciddi faydalandık. İlter Beyle, o rektör olmadan ben de Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan önce çok projeler hayata geçirmiştik. Şimdiki makamlarımız biraz daha yetkilerimizi artırdı. Balıkesir’in; Ulaşım Master Planı’nı, Turizm Master Planı’nı, Eğitim Master Planı’nı, sanayileşme ve sanayi ile ilgili Yatırım Master Planı’nı yaparken ki süreç içerisinde tüm değerleri doğru veriler üzerine koyarak iyi bir yol haritası çıkarmak zorundayız. Bunu yaparken ki süreç içerisinde üniversitemizin değerli bilgi kaynaklarından, hocalarımızdan şimdiye kadar yapmış oldukları tezlerden araştırmalardan yararlanacağız. Onların rehberliği ile şehir dışındaki diğer üniversitelerde bulunan akademik kadrolardan da yararlanmayı öngörü olarak ortaya koyuyoruz. İmzalamış olduğumuz protokolle, tüm bunlar hukuk çerçevesinde bir bilgi sistematiği ve kurumsallık içerisinde yapılmasını sağlanacak” dedi.

“ŞEHRİMİZİ ÇOK SEVİYOR HİZMET ETMEK İSTİYORUZ”
Balıkesir Üniversitesi ve diğer paydaş üniversitelerden de destek alarak bu süreci sağlıklı bir şekilde yöneteceklerini belirten Başkan Yılmaz “Ulaşım Master Planı dediğimiz zaman aslında işin içine; İmar Master Planı giriyor, deniz, hava, kara, tren yolları giriyor, coğrafi bilgi sistemi giriyor. Üniversitemizdeki nitelikli insan gücünü şehrimizin lehine çevirmek, üniversitemiz vasıtasıyla tüm Türkiye’deki bu konuda aktif rol almış titri, araştırması olan profesörlerimizin ve bilim insanlarımızın desteğini almayı planlıyoruz. Bu konuda İlter Bey ile çok başarılı bir süreç yaşayacağımızı düşünüyoruz. Çünkü tüm kamuoyu biliyor ki aynı ufka bakarak şehrimizi çok seviyor, hizmet etmek istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

BÜYÜKŞEHİR PERSONELİ KURUM İÇİ EĞİTİM ALACAK
İçinde bulunduğumuz Mayıs ayında; İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile de benzer bir protokol imzalayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bu sayede hem üniversite öğrencilerine belediye bünyesinde staj imkânı sunacak hem de akademisyenlerin vereceği eğitimlere katılacak olan Belediye personelinin kurum içi eğitim almasını sağlayacak.

 

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş Google'da Paylaş
Bu haberi paylaş
Haber Etiketleri :
  
UYARI: Küfür, hakaret, içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haber Yorumları Bu Habere Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.
 
Alanyaspor - Balıkesirspor 1-1 Maç Özeti
Balıkesirspor - Gaziantepspor Maç Özeti
Balıkesirspor 3 - Bursaspor 0
Otoparkçı - Esnaf Kavgası 1 Ölü
 
 
Büyükşehir Belediyesi'nden Beklentileriniz
Daha Fazla İş İmkanı
Alt Yapı Çalışmaları
Sosyal Belediyecilik
Kültürel Etkinlikler
 
       
Anasayfa
Üyelik İşlemleri
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
Arşiv
Künye
Ekonomi
Spor
Gündem
Bölge Haberleri
Sağlık
Magazin
E-Gazete
Röportaj ve Söyleşiler
Foto Galeri
Video Haberler
Firma Rehberi
Seri İlanlar
Balıkesir Posta Medya Grubu
©2012 - 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
-72-