Başkan Yılmaz müjdeyi verdi - YILMAZ: “ÖNCEKİ BAŞKANLAR MAKSİMUM DÜZEYDE KULLANDI”
Balıkesir Posta Facebook Sayfası Balıkesir Posta Twitter Sayfası Balıkesir Posta RSS Servisi  
Anasayfa Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Anasayfa Haberler Web TV Yazarlar Foto Galeri Özel Haberler Anketler Haber Arşivi İhbar Hattı
Gündem Siyaset Ekonomi Spor Dünya Sağlık Teknoloji Yaşam Kültür Eğitim Web TV

Başkan Yılmaz müjdeyi verdi

Okunma: 21031 Tarih: 22.4.2019
YILMAZ: “ÖNCEKİ BAŞKANLAR MAKSİMUM DÜZEYDE KULLANDI”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Balıkesirspor Kulübü’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Yılmaz, acil ödenmesi gereken 6 milyon TL parayla ilgili olarak; “1 hafta içerisinde zaten bu işi halledeceğiz diye düşünüyorum” diye konuştu.

Maddi anlamda zor günler geçiren ve olağanüstü kongre kararı alan Balıkesirspor’un kurtarıcısı konumunda olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesirspor Kulübü’nü ziyaret etti. Futbolcularla kısa bir süre sohbet eden Başkan Yılmaz, zorlu günlerin hep birlikte aşılacağını söyledi.

YILMAZ: “ÖNCEKİ BAŞKANLAR MAKSİMUM DÜZEYDE KULLANDI”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin önceki başkanlarının Balıkesirspor için imkanlarını maksimum düzeyde kullandıklarını aktaran Başkan Yılmaz; “Bugün Balıkesirspor’umuzu ziyaret ettik: Aslında çiçeği burnunda bir belediye başkanı olarak çok yeri ziyaret etme şansımız olmadı. Ama biliyorum, Balıkesirspor için çok önemli günler yaşanıyor. Maçımız var, bu maçta alacağımız puan ve fikstürdeki yerimize baktığımız zaman bu maç bizim için çok önemli. Balıkesirspor’un diğer kulüplere göre baktığımızda mali tablosu aslında çok negatif değil. Süper Lig ve diğer 1’inci ligdeki tamlara baktığımız zaman Balıkesirspor’un borçlanması ve sürdürülebilirliği daha pozitif gözüküyor. Benden önceki Büyükşehir Belediye Başkanlarımızın her ikisi de; Sayın Ahmet Edip Uğur ve Zekai Kafaoğlu imkanları maksimum düzeyde Balıkesirspor için kullanmış iki tane başkanımız. Belediyemizin en büyük iştiraklerinden bir tanesi olan BALTOK üzerine düşeni fazlasıyla yapmak için mücadele etmiş. Ha keza diğer şirketlerimiz de yardımcı olmak için uğraşmış. Ama işte son zamanlarda halkın ve aynı zamanda küçük, büyük demeden bütün esnafımızın sahip çıkma zamanı geldiğini düşünüyoruz. Bu nedenlerden dolayı ciddi bir kampanya yapıp Balıkesirspor’a tam bir destek zamanı diyoruz. Bu zorlu günlerini hep beraber şehrimiz aşacaktır.

Ben 1986 yılından itibaren Balıkesirspor’u takip ediyorum. Bulunduğu şartlara göre hep zor şartları olmuştur, ama hep üstesinden gelmeyi başarmıştır. İnşallah şehrimiz takımımıza sahip çıkıp bu işin de üstesinden gelecektir. Nezaket ve tebrik ziyaretlerine gelen tüm iş adamlarına, tüm STK’lara Balıkesirspor ile ilgili destek olmaları talebinde bulundum. Hiç birinden de negatif bir tepki almadık. Hepsi üstümüze düşeni yapacağız dedi. Herhalde bu hafta içi başkanımız başkanlığında şehrimizin kanaat önderleriyle, valimizle, tüm sporseverlerle bir araya gelip, bu kampanyaya destek olmaya çağrıda bulunmayı planlıyoruz. İnşallah bunu da gerçekleştirdiğimizde önümüzdeki mali tablonun biraz rahatlaması ve geleceğe umutla bakan Balıkesirspor altyapısı oluşturacağız. Hep söylediğim bir şey vardı; sabit gelirlere kavuşması için de iş adamlarımızla, belediyeyle, kanaat önderlerimizle, muhalefetimizle, siyasilerimizle hepsiyle beraber ortak akılda buluşacağız. Bununla ilgili ilk meclisimizde de konuştuk. Biz Balıkesirspor’un siyaset üstü olduğunu ve şehrin tamamının her zaman sahip çıkması gerektiğini söyleyen bir yapıdan geliyoruz. İnşallah bunu da başaracağız bu dönemde” diye konuştu.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Balıkesirspor için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizen Yücel Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Salı’nın gelişi Pazartesi’den bellidir. Bu borç ben ne kadar Büyükşehir Belediye Başkanı olsam da herkesin bildiği bir şey var. Biz elimizden geleni yapacağız. Ben bir yerel yönetici olarak ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tasarruflarımı kullanma eğilimindeyim. Eğer yasal bir yetkim varsa, bu yetkimi sonuna kadar kullanarak Balıkesirspor’un mevcut durumundan çıkmasını sağlayacağım. Ama bu süreç çok uzun bir süredir devam ediyor. Bunu aşarsak bu sorun bitecek diye devam eden 2014’ten beri bir süreç var. Ben biliyorum ki; Ahmet Edip Uğur etrafında çağrıda bulunarak 20-25 milyonun üstünde bir destek yaptırdı ve bu, bu şehrin kaynaklarıydı. Alınan kişiler belli, sorulduğu zaman bağış yapan kişiler belli. Daha sonra Zekai Bey bu işi tekrar bu avukat parasını ödersek, bu futbolcunun parasını ödersek dendi. O da BALTOK, Fırıntaş üzerinden, çok farklı yerlerden limitini dayadılar. Şu saatten sonra bizim çağrı yaptığımız herkesin biraz daha özveride bulunması, ama bunun da tabana yayılması lazım. Çünkü bu işle ilgililerin hepsi 2014’ten bugüne gelinceye kadar 50 milyon TL’ye yakın nakit bir para akışı oldu Balıkesirspor’a. 50 milyon da takdir ederseniz Balıkesir merkez için aktarılması çok zor olan bir paraydı, bunları yaptılar. Biz de şu anda arkadaşlardan kanınızın sonuna kadar bu işi yapın diye çağrıda bulunacağız. Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunuz zaman böyle hazır bir kaynağı bu tarafa aktarma gibi bir yetkiniz yok. Yasaların size müsaade ettiği limitlerde bağış ve destekte bulunabiliyorsunuz. Yapacağınız Büyükşehir Belediye Başkanı ricasının ötesine geçemiyor. Buna duyarlı insanlar olursa biz bu işi çok hızlı yaparız.”

BALIKESİRSPOR SİYASET ÜSTÜDÜR

Şehrin ileri gelenleriyle görüştüğünü açıklayan Başkan Yılmaz; “Ben valimizle, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ziraat Odası başkanlarımızla görüştüm. Onlar da bu işin altına gerekli şekilde ellerini koyabileceklerini ve destek olabileceklerini söylediler. Biliyorsunuz basit ama çok anlamlı bir şey söyledik. Bize çiçek değil, Balıkesirspor’a bağışta bulunun dedik. Bunun da manası; cüz’i de olsa ben Balıkesirspor’un yanındayım mesajları verilsin diye bunu yaptık. Şimdi asıl buradan deklare etmenin de manası yok. Ben bütün taraftarımıza; Balıkesirspor için yüreği çarpan, Balıkesirspor’u seven herkese mesaj gönderiyorum: 10 lira, 5 lira, 50 lira, 100 lira demeyin bütçeniz neye müsaitse Balıkesirspor’umuza destek olun. Biz de taraftarımızın ve Balıkesir’in arkamızda olduğunun şahadetini yaşayalım, bunun garantisini görelim. Bu çokluğun içerisinde herkes bunun gücünü kullanarak daha fazla destek olsunlar. Bakın 15 bin taraftarımız bir gün içinde 10’ar lira yatırdı. İş adamlarımıza da yakışan bu taraftar üzerinden kazanıyorsunuz, bu şehirden kazanıyorsunuz, bu şehirde yaşayanlarla kazanıyorsunuz. Gelin siz de yardımcı olun diyelim. Başkanımız güzel bir kampanya başlatıyor. İşte yöneticilerimiz makbuz karşılığı etrafını harekete geçirmeye çalışıyor. Ama şunu Balıkesir kamuoyunun net bilmesi lazım; bütün belediye başkanlarımız; bu İsmail Ok döneminden itibaren başlayarak hep aynı şahıslar ve aynı destek grupları üzerinden bu takıma destek olmuşladır ve imkanları kullanmışlardır. Ben şu geldiğim nokta itibariyle insanlara aynı çağrıyı tekrar bulunuyorum. Bu sefer bizim farkımız ne olacak? Şu önümüzdeki engeli aştıktan sonra gerçekten siyaset üstü ‘yerel yönetici olarak ben senin arkandayım değil’, ‘bu şehir senin arkanda’ biz de doğal olarak arkanda olmak durumundayız deyip yönetimlere destek olmamız lazım. Başkanımız çok doğal bir şey söylüyor: Bu şehrin takımının önüne ben geçmiş olmayayım diyor ve o yüzden kongre kararı alıyor. Yani takımın yenilenmeye, destek olmaya ihtiyacı varsa el birlik, ben de varım diyen herkesin tekrar burada Balıkesirsporlularla şehirde heyecan yenilemedir. Biz Balıkesirspor’un her zaman arkasında olacağımızı ben buradan tekrar beyan ediyorum. İnşallah 50 milyon TL’yi dört yıl içerisinde veren Balıkesir, şu önümüzdeki acil gereken 6 milyona yakın parayı ve 7 aydır halledilmeyen canla başla çalışan teknik kadromuzun ve futbolcularımızın ödeneceği bir kampanya yapmak istiyoruz. Ben Balıkesir’in buna duyarsız kalmayacağını düşünüyorum. Çünkü her konuştuğum insan biz de bu işin altında elimizden ne geliyorsa koyarız dedi. Sonuçları itibariyle 1 hafta içerisinde zaten bu işi halledeceğiz diye düşünüyorum” diye konuştu.

BAHÇECİ: “ORTAK MÜCADELE VERİYORUZ”

Balıkesirspor Kulübü Başkanı Mustafa Bahçeci de Başkan Yücel Yılmaz’ın ziyaretlerinden dolayı memnun olduklarını söyledi.

Başkan Bahçeci sözlerini şöyle devam ettirdi: “Futbolcularımızın da teknik kadronun da bu moral, motivasyona ihtiyacı vardı. Ben ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu ziyaret yarınki maça da yansıyacak. Yarınki maçı aldığımız zaman da çok elimiz rahatlayacak. Borçlarımız bizimle aynı liglerde mücadele eden takımlardan fazla baş edilemez borçlar değil. Özellikle şunu da söyleyeyim, bugüne kadar bir takım spekülasyonlara, Balıkesirspor’u sokmayın, Balıkesirspor hem siyaset üstü hem de tüm Balıkesir’in ortak değeri, çok kıymetli dedim. Doğal olarak benim için de öyle. Bundan kaçındığım için bunları bugüne kadar çok söylemedim. Ama bu söylemediğim şeylerle ilgili bir takım kesimler değişik mecralarda yorumlar yapıyorlar, birilerini yargılıyorlar. Ben burada vicdani noktada böyle başkanların geçiş süreçlerinde topal ördek tabir ediliyor, topal ördek olduğumuz bir dönemde bunları giderayak söyleyeyim. Balıkesirspor’un şu anki içinde bulunduğu maddi sıkıntılar Süper Lig dönemindeki sıkıntılar. Ben geldiğimden bugüne kadar kulüp gelirlerinin yüzde 50’sini o dönemdeki borçlara ödedik. Şu anda Demokles’in Kılıcı gibi üstümüzde sallanan, bizi tehdit eden bu takımın alın terine, emeğine tecavüz edecek olan tehditvari borç tamamen o dönemden kalma. Benden önce Feyyaz Başkan mücadele etmiş, ondan sonra Remzi Boncuk başkanımız da aynı mücadeleleri vermiş, biz de kıt imkanlarımızla aynı mücadeleleri verdik. Verdiğimiz ortak mücadeledir. Süper Lig dönemindeki borçlardır. O dönemi de çok fazla tenkit etmek istemem ama yanlışlıksa da, hataysa da, günahsa da, vebalse de o dönemin borçlarıdır. Ama o dönemde bu tür hataları yapan Süper Lig takımları küme düştüler. Başta Feyyaz Başkan ve Remzi Başkan çok stratejik güzel kararlar aldılar ve o dönemdeki Büyükşehir Belediye Başkanlarımız çok iyi destek vermişler takıma. Takımımızın aşamayacağı bir sorun yok. Bankalara çok yüklü borçlarımız yok. Bu borç halledildikten sonra inşallah Balıkesirspor’un önü çok açık. Hele de Yücel Başkan gibi Büyükşehir Belediye Başkanımızla bu işin önünün açık olacağını düşünüyorum.”

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş Google'da Paylaş
Bu haberi paylaş
Haber Etiketleri :
  
UYARI: Küfür, hakaret, içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haber Yorumları Bu Habere Toplam 10 Yorum Yapılmıştır.
  Bikkin Balikesirli / 15.5.2019
Bir gün dediginizi öbür gün yalanliyorsunuz, ya sözlerinize ya davranislarinizla. Bir kere de böyle olmasin diye Cenab-i Allah`a dua ediyoruz.
  Haktan hakalmaz / 10.5.2019
Mehmet akif ersoy tükürün şiiri.timurtaş hocadan dinleyin
  Adınız Soyadınız / 10.5.2019
Fakir fukaraya kol saati yiyicilere 6 milyon yuh size allah hesabını elbeet sorar
  Halalcali / 8.5.2019 1
Yav neden silindi ki simdi bu 6 puan???? Paralar hazirdiysa, neden puan silindi? Paralar yoksa, neden paralar hazir diye aciklama yapildi? Vatandasla dalga ancak böle gecilir. Ama müstehak hepimize, müstehak.
  Hakan AKTAN / 7.5.2019 1
Hazırdı madem niye 6 puan silindi.
  Mehmet Horasanli / 27.4.2019
Nerde Yücel bey paralar?
  Adınız Soyadınız / 24.4.2019
Balıkesirspora düzenli bir kaynak lazım. Gelen belediyenin kapısını çalıyor mademki gömlek büyük hiç heves etmiyeceksiniz
  mesut / 23.4.2019
kulubü yönetenler bulsun parayı, belediyeyi yönetenler değil. Herkes işini yapsın
  mesut / 23.4.2019
Benim 1 kuruşum varsa o 6 milyonun içinde haram olsun. O parayı bulmak o kulübü yönetenlerin işi belediyeyi yönetenlerin değil. herkes işini yapsın
  Halalcali / 22.4.2019
Kim dusurdu Balkes i ligden kimin zamaninda oldu bu isler? Ismi gecmemis bazi kisilerin, korkudan olcak herhal...
 
Alanyaspor - Balıkesirspor 1-1 Maç Özeti
Balıkesirspor - Gaziantepspor Maç Özeti
Balıkesirspor 3 - Bursaspor 0
Otoparkçı - Esnaf Kavgası 1 Ölü
 
 
Büyükşehir Belediyesi'nden Beklentileriniz
Daha Fazla İş İmkanı
Alt Yapı Çalışmaları
Sosyal Belediyecilik
Kültürel Etkinlikler
 
       
Anasayfa
Üyelik İşlemleri
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
Arşiv
Künye
Ekonomi
Spor
Gündem
Bölge Haberleri
Sağlık
Magazin
E-Gazete
Röportaj ve Söyleşiler
Foto Galeri
Video Haberler
Firma Rehberi
Seri İlanlar
Balıkesir Posta Medya Grubu
©2012 - 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
-288-