“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK” - ALKAN , 3600 EK GÖSTERGE TEKLİFİMİZ TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA
Balıkesir Posta Facebook Sayfası Balıkesir Posta Twitter Sayfası Balıkesir Posta RSS Servisi  
Anasayfa Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Anasayfa Haberler Web TV Yazarlar Foto Galeri Özel Haberler Anketler Haber Arşivi İhbar Hattı
Gündem Siyaset Ekonomi Spor Dünya Sağlık Teknoloji Yaşam Kültür Eğitim Web TV

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

Okunma: 3093 Tarih: 13.3.2019
ALKAN , 3600 EK GÖSTERGE TEKLİFİMİZ TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA

 

Türk Büro-Sen Balıkesir Şube Başkanı Sıtkı Alkan, “Ek Gösterge Maliye ve Hazine Bakanlığında kurum içi uzmanlık sınavı yardımcı hizmetlilerin GİH sınıfına geçirilmesi emniyet ve TSK’da çalışan memur arkadaşlarımızın  sorunlar için elimizi taşın altına koyduk. Bu konular ile ilgili dosyayı Grup Başkanı Erkan Akçay’a sunduk”dedi.

 

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro Sen’in kurulduğu günden bu yana hiçbir çizgisinden sapmadan bu güne geldiğini ifade Sıtkı Alkan “ Türkiye Kamu-Sen kurulduğunda kamu çalışanlarına Sendikal hak verilecek diyerek mücadelesine başlamıştır. Bizim sendikal mücadelemiz iki ana temele kurulmuştur. İlki kamu çalışanlarının sosyal, ekonomik ve özlük haklarıdır. İkincisi devleti ebet müddet bilen bir anlayışa sahiptir. Yani, Vatan topraklarını savunmak ve milli gelirden eşit pay alarak, refah seviyesini artırmak anlayışına sahiptir. Üzerinde yaşayacağınız bir vatan yoksa orada ne sendikal haktan, ne insan haklarından bahsedemeyiz. Biz kuruluşumuzda çalışan, üreten ve yol gösteren Sendikacılığı kendimize felsefe edindik. Bu doğrultuda ülkemiz için çalışacağız, milletimiz için üreteceğiz, gerekli durumlarda da yol gösteren olmaya devam edeceğiz.”dedi.

 

Başkan Alkan, “Baskılara rağmen, inandığımız doğrulardan vazgeçmedik. 400 bin üyemizle dimdik ayaktayız. Biz devletin liyakatli ve ehliyetli eller tarafından yönetilmesi gerektiğine inanıyor ve her zaman bu fikrimizi savunuyoruz. 2016 yılında yaşanan hain darbe girişimi ile bu düşüncemizde ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha gördük. Bu yaşananlardan çıkarılacak tek sonuç, emanetin ehline verilmesidir. Kamuda senin adamın, benim adamım meselesi geride kalmalıdır. Devlet, belirli bir sendikanın eline, bir cemaate, vakfa, derneğe emanet edilmemelidir. Yöneticiler ile yaptığımız görüşmelerde bunu dile getiriyoruz.  Kamuda adaletli bir şeklide yönetici atamasının yapılmasını istiyoruz. Liyakat ve ehliyet sahibi yöneticilerle başarıya ulaşmak mümkündür. Ülkemizi gelecek hedeflere taşımak istiyorsak en önemli kriterimiz adaletli yönetim, liyakatli yönetici olmalıdır.”diye konuştu.

 

 

ALKAN , 3600 EK GÖSTERGE TEKLİFİMİZ

TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA

 

3600 ek gösterge teklifimize de değinen Alkan sözlerini şöyle sürdürdü :“Sadece 4 gruba ek gösterge verilmesi çalışma barışını zedeler.  Biz Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro Sen  olarak sorumlu sendikacılık anlayışımız gereği, elimizi taşın altına koyduk ve ek göstergelerle ilgili çok güzel bir çalışma hazırladık. Tüm unvanlarda ek göstergenin 800’er puan artırılması ve hiç ek gösterge alamayan yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmesi ile ilgili çalışmamızı hazırladık. Sayın Mustafa Kalaycı da TBMM’ye kanun teklifi olarak sundu ve şuanda Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeyi bekliyor. Bütün siyasi partilerin üzerinde mutabakat sağladığı bir meselenin daha fazla bekletilmesini istemiyoruz. Kamu çalışanları kısa zamanda ek gösterge teklifimiz ile ilgili tüm çalışanları kapsayacak şekilde müjde beklemektedir. Düzenlememiz hayata geçerse memurlar emekli oldukları zaman hem emekli maaşlarında hem de ikramiyelerinde artış olacak.

 

Bizim gündemimiz 3600 ek gösterge, tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, Yardımcı Hizmetlilerin Genel İdare Hizmetler Sınıfına geçirilmesi  Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan Devlet Memurlarının sorunlarının çözülmesi ve ek zam yapılmasıdır. Bunlarla ilgili dosyayı Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanı Sayın Erkan Akçay’a sunduk.”

 

 

ERKAN AKÇAY, TÜRKİYE KAMU-SEN,

HER ZAMAN HAK VE LİYAKATI SAVUNMUŞTUR

 

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Türkiye Kamu-Sen’in 1992 yılından bu güne geçirdiği sürece yakından şahit oldum. Bu mücadele destansı bir mücadeledir. Kamu sendikacılığı içinde Türkiye Kamu-Sen’in çok özel bir yeri vardır. Önce ülkem ve milletim şiarı, hukuka dayalı bir kamu düzeni için çok kıymetli çalışmalar ortaya koymuştur. Kamu çalışanlarının haklarına yönelik çok önemli çalışmalar hayata geçirilmiştir. Kamuda yaşanan atamalarda ya da terfilerde maalesef partizanca bir anlayış vardır. Bu nokta da Türkiye Kamu-Sen öyle iyi bir noktada durmuştur ki, her zaman hak ve liyakatı savunmuştur.

 

3600 EK GÖSTERGE KANUN TEKLİFİMİZİN TAKİPÇİSİYİZ

3600 ek gösterge ve diğer tüm hususlar, gerek seçim beyannamelerimizde gerekse de kanun tekliflerimiz ile her zaman gündemimizdedir. Bunlar bizim taahhüdümüzdür ve her zaman arkasındayız. Bütçeden maliyet gerektiren hususlar olduğunda diğer partiler ile uzlaşma sağlamamız gerekiyor. 3600 ek gösterge konusu sayın Cumhurbaşkanı tarafından da sadece 4 unvan için dile getirilmiş bir konudur. Bizimde bu konuyla ilgili Türkiye Kamu-Sen ile hazırladığımız kanun teklifimiz var. Bu konunun ve diğer konuların yakinen takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş Google'da Paylaş
Bu haberi paylaş
Haber Etiketleri :
  
UYARI: Küfür, hakaret, içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haber Yorumları Bu Habere Toplam 2 Yorum Yapılmıştır.
  Adınız Soyadınız / 13.3.2019
Zaten meclisde neyin dosyasını veriyorsunuz.Memurlara seçim zulmü yapanlara Allah birgün ceza verecek
  4 / 13.3.2019
3600 çok sulandırıldı .Öncelikle Eğitimcilerin ve Polis-Sağlık çalışanlarına verilmesi gündemde zaten 3600 den yararlanacaklar Amir konumundakiler .Düşük maaşlı memura bir faydası yok ki? Allah düşük maaş alanın yani asıl geçim sıkıntısı çekenin yardımcısı olsun. Sendika ise boşa kürek çekmeye devam ediyor
 
Alanyaspor - Balıkesirspor 1-1 Maç Özeti
Balıkesirspor - Gaziantepspor Maç Özeti
Balıkesirspor 3 - Bursaspor 0
Otoparkçı - Esnaf Kavgası 1 Ölü
 
 
Büyükşehir Belediyesi'nden Beklentileriniz
Daha Fazla İş İmkanı
Alt Yapı Çalışmaları
Sosyal Belediyecilik
Kültürel Etkinlikler
 
       
Anasayfa
Üyelik İşlemleri
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
Arşiv
Künye
Ekonomi
Spor
Gündem
Bölge Haberleri
Sağlık
Magazin
E-Gazete
Röportaj ve Söyleşiler
Foto Galeri
Video Haberler
Firma Rehberi
Seri İlanlar
Balıkesir Posta Medya Grubu
©2012 - 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
-34-