Saygısızca, Anlamsızca! - Sarı, durumu provokasyon olarak nitelendirdi.
Balıkesir Posta Facebook Sayfası Balıkesir Posta Twitter Sayfası Balıkesir Posta RSS Servisi  
Anasayfa Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Anasayfa Haberler Web TV Yazarlar Foto Galeri Özel Haberler Anketler Haber Arşivi İhbar Hattı
Gündem Siyaset Ekonomi Spor Dünya Sağlık Teknoloji Yaşam Kültür Eğitim Web TV

Saygısızca, Anlamsızca!

Okunma: 4731 Tarih: 12.3.2019
Sarı, durumu provokasyon olarak nitelendirdi.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, ‘Kürdistan’ söylemiyle kamuoyunu meşgul eden Cahit İnce­oğ­lu’nu kesin ihraç ta­le­bi ile ted­bir­li ola­rak di­sip­lin ku­ru­lu­na verdiklerini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Serkan Sarı,  durumu provokasyon olarak nitelendirdi.

Sarı; “Siz­le­ri 08-03-2019 Cuma günü Akçay’da ger­çek­le­şen, Par­ti­mi­zin ve İl Baş­kan­lı­ğı­mı­zın tas­vip et­me­di­ği, ke­sin­lik­le onay­la­ma­dı­ğı ola­yın aki­be­ti hak­kın­da bil­gi­len­dir­me­yi borç bi­li­riz. Mil­let­ve­kil­le­ri­miz oku­nan Sela se­be­bi ile ko­nuş­ma­sı­nı ta­mam­la­ya­rak ge­rek­li has­sa­si­ye­ti gös­ter­miş­tir. Fakat par­ti­miz ile hiç­bir il­gi­si ve ala­ka­lı ol­ma­yan bir şahıs gö­rü­nen o ki pro­va­kas­yon amaç­lı ola­rak baş­ka­nı­mı­za bir takım söy­lem­ler­de bu­lun­muş­tur. Baş­ka­nı­mı­zın dün Basın açık­la­ma­sın­da be­lirt­ti­ği gibi oku­nan sela se­be­bi ile ko­nuş­ma­yı an­la­ya­ma­yan fakat ken­di­si­ne bir des­tek söy­le­min­de bu­lun­du­ğu­nu dü­şün­dü­ğü şahsa cevap ver­miş­tir. Ku­va­yi Mil­li­ye şehri Ba­lı­ke­sir’de biz­ler asla böyle bir söy­le­mi kabul et­me­yiz. Ed­re­mit Be­le­di­ye Baş­kan Ada­yı­mız Sel­man Hasan As­la­nın kul­la­nı­lan söz­le­ri hiç an­la­ma­dı­ğı iş­ti­rak et­me­di­ği ve ka­tıl­ma­dı­ğı­nı baş­kan ada­yı­mız er­te­si gün yap­tı­ğı basın açık­la­ma­sın­da da bunu kesin bir dille ifade et­miş­tir. Mil­let it­ti­fa­kı ada­yı­mız Aslan’ın ül­ke­mi­ze ve Bay­ra­ğı­mı­za olan bağ­lı­lı­ğı­nı onu ta­nı­yan her­kes çok iyi bilir. Bu şahıs hak­kın­da da em­ni­yet güç­le­ri ge­rek­li iş­lem­le­ri yap­mış­tır. Biz­ler­de bu pro­vo­kas­yo­nun ta­kip­çi­si ola­ca­ğız, konu hak­kın­da ge­liş­me­le­rin­de ka­mu­oyu ile pay­la­şa­ca­ğız. Ma­ale­sef Cahit İnce­oğ­lu adlı par­ti­li­mi­zin oku­nan sela ile il­gi­li ifa­de­le­rin­de ki say­gı­sız­lı­ğı, an­lam­sız­lı­ğı, par­ti­li­ye ve par­ti­mi­ze ya­kış­ma­yan ta­vır­la­rı da üzün­tü ile tes­pit etmiş bu­lun­mak­ta­yız. Ken­di­si­nin ifa­de­le­ri­ni ke­sin­lik­le kabul et­mi­yor ve esef­le kı­nı­yo­ruz. Cum­hu­ri­yet Halk Par­ti­si Ba­lı­ke­sir İl Baş­kan­lı­ğı ola­rak ken­di­si­ni kesin ihraç ta­le­bi ile ted­bir­li ola­rak di­sip­lin ku­ru­lu­na ver­me­ye oy bir­li­ği ile karar ver­miş bu­lun­mak­ta­yız. İnce­oğ­lu bun­dan böyle Par­ti­miz ile il­gi­li hiç­bir et­kin­li­ğe ve or­ga­ni­zas­yo­na ka­tı­la­ma­ya­cak­tır, par­ti­miz adına hiç­bir yerde açık­la­ma ya­pa­ma­ya­cak­tır. Ken­di­si­nin bu ifa­de­le­ri­ni par­ti­miz ile iliş­ki­len­dir­me­me­ni­zi rica ede­riz.Ka­mu­oyu­na du­yu­ru­lur” dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş Google'da Paylaş
Bu haberi paylaş
Haber Etiketleri :
  
UYARI: Küfür, hakaret, içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haber Yorumları Bu Habere Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.
 
Alanyaspor - Balıkesirspor 1-1 Maç Özeti
Balıkesirspor - Gaziantepspor Maç Özeti
Balıkesirspor 3 - Bursaspor 0
Otoparkçı - Esnaf Kavgası 1 Ölü
 
 
Büyükşehir Belediyesi'nden Beklentileriniz
Daha Fazla İş İmkanı
Alt Yapı Çalışmaları
Sosyal Belediyecilik
Kültürel Etkinlikler
 
       
Anasayfa
Üyelik İşlemleri
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
Arşiv
Künye
Ekonomi
Spor
Gündem
Bölge Haberleri
Sağlık
Magazin
E-Gazete
Röportaj ve Söyleşiler
Foto Galeri
Video Haberler
Firma Rehberi
Seri İlanlar
Balıkesir Posta Medya Grubu
©2012 - 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
-33-