Balıbek için aday tanıtım toplantısı - ŞEHİRLİ: “GÖRDES’Lİ MAKBULE HANIMIN UZANTISI ESİN BALIBEK”
Balıkesir Posta Facebook Sayfası Balıkesir Posta Twitter Sayfası Balıkesir Posta RSS Servisi  
Anasayfa Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Anasayfa Haberler Web TV Yazarlar Foto Galeri Özel Haberler Anketler Haber Arşivi İhbar Hattı
Gündem Siyaset Ekonomi Spor Dünya Sağlık Teknoloji Yaşam Kültür Eğitim Web TV

Balıbek için aday tanıtım toplantısı

Okunma: 4275 Tarih: 31.1.2019
ŞEHİRLİ: “GÖRDES’Lİ MAKBULE HANIMIN UZANTISI ESİN BALIBEK”

CHP ve İYİ Parti arasında yaptığı ittifak sonrası Altıeylül Belediye Başkan adayı CHP’li Esin Balıbek için dün ilçe başkanlığında aday tanıtım toplantısı düzenlendi.

CHP ve İYİ Partililer yanı sıra CHP Milletvekili Fikret Şahin ve ittifakın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok’un da katılarak destek verdiği aday tanıtım toplantısında konuşan Esin Balıbek, “Bu kez bir kadın belediye başkanı ile Altıeylül’ü kültür ve sanatın başkenti yapacağız” dedi.

CHP Altıeylül Teşkilatının, Altıeylül Belediye Başkan adayı Esin Balıbek için düzenlediği aday tanıtım toplantısı partililerce büyük ilgi gördü. Toplantıya CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Millet İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli ve CHP ve İYİ Partililer katıldılar.

ŞEHİRLİ: “GÖRDES’Lİ MAKBULE HANIMIN UZANTISI ESİN BALIBEK”

Toplantıda açılış konuşmasını yapan ev sahibi CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, kadın adayları Esin Balıbek ile 31 Mart’ta zafere ulaşacaklarını söyledi. Şehirli, “Bugün Millet İttifakının Altıeylül belediye Başkanı parti büyüğümüz rahmetli Ekrem Balıbek’in kızı Esin Balıbek’in aday tanıtım toplantısındayız. Hepimizin çok iyi tanıdığı Balıbek, Altıeylül kentini yaşanabilir bir kent olması için yola çıktı. İlçemizdeki ortak alanlarımızı büyütme isteği sayın Balıbek’in özünde var olduğunu biliyoruz.

Bizler Kuvay-i Milliyeden gelen ruhla kararlılıkla mücadele edeceğimize bulunduğumuz zümre ve durum içinde kendi Cumhuriyetimizi değil Türkiye Cumhuriyeti’nin temel unsurlarını koruyacağımızı haykırmak istiyoruz.

Altıeylül Belediye Başkanımız, Kurtuluş Savaşımızın kahramanı kadınlarımızdan Kara Fatma’dan Gördes’li Makbule’nin bugünki uzantısı Esin Balıbek’e çıktıkları bu kutlu yolda başarılar diliyorum” dedi.

Şehirli konuşması sonrası Esin Balıbek’e çiçek takdim ederek başarılar diledi.

SARI: “BALIBEK ANNE SEVGİSİYLE KADIN ŞEVKETİYLE ŞEHRİMİZİ YÖNETECEK”

Daha sonra konuşan CHP İl Başkanı Serkan Sarı ise 31 Mart seçimlerinde Altıeylül ilçesinde büyük bir farkla seçimi kazanacaklarını iddia etti. Esin Balıbek’e ve İsmail Ok’a destek verme günün geldiğini ifade eden Sarı, özetle şunları söyledi: “Bugün önemli bir dönemde önemli görevler aldık. Dayanışarak, omuz omuza mücadele ederek bu ülkenin içine düşmüş olduğu ve karanlığın içine düşülen bu dönemde toplumumuza ışık olmak zorundayız. Bugün ülkemizde her vatandaşımız sıkıntı içinde. İşçimiz, çiftçimiz, emeklimiz, köylümüz sıkıntı içinde. Onlara umut olmak için yerel seçimler bir fırsat. Biz yerel seçimler ile toplumumuzun sorunlarına kaygılarına çözüm olacağız. Balıkesir’in 4 bir köşesinde yaşayan Altıeylül İlçemizin her bir köşesinde yaşayanlar emin olsun ki Altıeylül İlçemizi şehri emin bir arkadaşımıza emanet edeceklerdir. Bu konuda müsterih olsunlar. Altıeylül Belediye Başkan adayımız Esin Balıbek ve Büyükşehir Belediye Başkan adayımız İsmail Ok, bu şehre bugünden hizmet etmeye hazırlar. Bizler onlara inandık ve güvendik. Onlar ile mücadeleye hazırız. Bu mücadeleyi taçlandırmaya az bir zaman kaldı. Ama bu mücadele bende varım demek için emek verme zamanı.

Ülkemizin kurtuluşu yine kurucu ve koruyucu değerlerdedir. Bu değerler ile siyaset yaparak haksızlığa uğramış, mağdur olmuşların yanında olacağız.  Esin Balıbek’in bir anne sevgisiyle kadın şevketiyle şehrimizi yöneteceğine dair inancımız tamdır. Kadınlar kadar erkeklerinde oyunu alarak büyük bir farkla Altıeylül ilçesini kazanacaktır” dedi.

OK: “NE YAPARSA YAPSINLAR BİR ESİN HANIM, BİR RAHMİ BEY OLMAZLAR”

Millet İttifakının Büyükşehir Belediye Başkanı İsmail Ok ise AK Parti’li Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini eleştirdi ve Millet İttifakının adaylarının tüm belediyelerde göreve talip olduklarını açıkladı. Ok, “Bugün gerçekten anlamlı ve tarihi bir gün. Adının tarihe altın harflerle yazdırmış olan Balıkesir’in Altıeylül ilçesinin belediye başkan adayı Esin Balıbek’e destek vermek Büyükşehir’de birlikte çalışmak üzere çıktığımız bir günün miladını yaşıyoruz. Ben yürekten inanıyorum ki Esin hanım Altıeylül’de Rahmi Gencer Ayvalık’ta ve 20 ilçede CHP ve İYİ Parti’nin adayları 31 Mart gecesi bayrağı burça dikecektir. Balıkesir’de AK Parti’nin rekor kırdığı ilçelerde Millet İttifakının adayları seçimi kazanacaklardır. Balıkesir halkını ötekileştirmeden adalet ve liyakat ile yöneteceğimizi söylemek isterim. Şimdiden Balıkesir’e iyi gelmeye başladık. Su fiyatlarını indireceklermiş! Asist diye bir firma var. Balıkesir şoför esnafını, halkını ve Büyükşehir’i sömürüyor. Bunu güya geri göndereceklermiş!  Kampus hattındaki üniversiteli gençler işkence içinde gitmeye çalışıyorlar. Bunu düzelteceklermiş! Bunlar ne yaparsa yapsın bir Esin hanım, bir Rahmi bey olmaz. Millet İttifakını oluşturan CHP ve İYİ Parti adayları göreve hazırlar.

Buradan altını çiziyorum biz artık bir partinin değil, Millet İttifakını oluşturan partilerin adaylarıyız. Bunu göz bebeğimiz gibi koruyacağız. Büyükşehir’i almaktan daha fazla ilçeleri almaya gayret göstereceğiz. Gün beraberlik günü. Söz konusu vatansa gerisi teferruat” dedi.

ALTIEYLÜL’Ü KÜLTÜR VE SANATIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ

Son olarak konuşan ittifakın Altıeylül Belediye Başkan adayı Esin Balıbek ise Altıeylül’ü liyakat ile yöneteceklerini, sosyal belediyecilikte örnek hizmet ve projelere adım atacaklarını ve Altıeylül’ü kültür ve sanatın başkenti haline getireceklerini açıkladı. Balıbek, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İlçemiz; 81 kırsal 13 merkez mahallesi, kadın erkek  yoğunluğunun eşit olarak sayılabileceği düzeyde bir nüfus kitlesine sahip, üniversitesi, organize sanayi bölgesi,havalimanı,askeri bölgesi ve jet üssü,şehir hastanesi,alışveriş merkeziyle yeni bir yaşam alanı şekline dönüşmeye başlamıştır.

Değerli başkanlarımızın 2014 yılından bugüne kadar yapılan belediyecilik hizmetlerine teşekkür ediyor, biz sosyal belediyecilik anlayışı ile Balıkesirimize, Altıeylül ilçemize daha iyi hizmetler yapacağımızı belirtiyor ve iddia ediyoruz.

Kuva-yı Milliye’nin başşehri Balıkesir, kentleşme ve kenttaş olma bilinciyle 1 Nisan’dan itibaren artık yeni bir sürece girecek.

Samimi ve içten olarak, halkımızı severek, şefkatle yaklaşarak gönüllere hitap edeceğiz…

Halkın acılı ve tatlı günlerinde mümkün mertebe yanlarında olarak, halkın her kesimini dinleyerek sorunlara çözüm odaklı yaklaşacağız.

Kadromuzla egoları ile hareket eden yönetici bulundurmadan, var olan bütçeyi kullanırken gerçekten yönettiği yerin asli ihtiyaçlarına göre harcayarak, ihtiyaç sahibi kişilere, yardımları gizlilik içinde ve gerçekten hak edene yapacağız.

Yöneteceğimiz ilçemiz olan Altıeylül’ün , her zaman olumlu anlamda değişimine katkı sunacağına inandığım meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, muhtarlarımız, bu kente yön ve katkı sunan değerli insanlarımızın düşüncelerine, “ben değil biz” kavramını nitelikli halde yani ortak akla önem vererek, gerçek çalışanlarımıza emeklerinin karşılığını alnının teri kurumadan vereceğiz.

Sadece partimin değil Millet ittifakının bir adayı olarak milletimizin soru, sorun ve ihtiyaçlarına cevap vermek için tüm gayretimizi layığıyla yerine getireceğiz.

Altıeylül halkımızın tercihlerine güvenerek, bundan sonraki iradelerini bizden yana kullanacaklarını ve  karşılığını da alacaklarını biliyor ve onlara güveniyoruz.

Bu kez bir kadın belediye başkanı ile Altıeylül’ü kültür ve sanatın başkenti yapacağız.”

 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş Google'da Paylaş
Bu haberi paylaş
Haber Etiketleri :
  
UYARI: Küfür, hakaret, içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haber Yorumları Bu Habere Toplam 2 Yorum Yapılmıştır.
  Ucpinarli Mehmet / 2.2.2019 1
Esin hanim iyi ve nazik birisi gibin duruyor. Ama cogu secemeni gitmiycek sandiga. AK parti alir bu secimi ihtimalle. Basarilar.
  ... / 2.2.2019 0
Kendiniz çalıp,kendiniz oynuyorsunuz.CHP`ye Balıkesir`de şans yok artık.Müsebbipleri kendilerini biliyordur umarım.(!)
 
Alanyaspor - Balıkesirspor 1-1 Maç Özeti
Balıkesirspor - Gaziantepspor Maç Özeti
Balıkesirspor 3 - Bursaspor 0
Otoparkçı - Esnaf Kavgası 1 Ölü
 
 
Büyükşehir Belediyesi'nden Beklentileriniz
Daha Fazla İş İmkanı
Alt Yapı Çalışmaları
Sosyal Belediyecilik
Kültürel Etkinlikler
 
       
Anasayfa
Üyelik İşlemleri
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
Arşiv
Künye
Ekonomi
Spor
Gündem
Bölge Haberleri
Sağlık
Magazin
E-Gazete
Röportaj ve Söyleşiler
Foto Galeri
Video Haberler
Firma Rehberi
Seri İlanlar
Balıkesir Posta Medya Grubu
©2012 - 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
-12-