İSMAİL OK İNCE GÖRDÜ - OK: “VATANDAŞ ALIN TERİNİN KARŞILIĞINI ALACAK”
Balıkesir Posta Facebook Sayfası Balıkesir Posta Twitter Sayfası Balıkesir Posta RSS Servisi  
Anasayfa Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Anasayfa Haberler Web TV Yazarlar Foto Galeri Özel Haberler Anketler Haber Arşivi İhbar Hattı
Gündem Siyaset Ekonomi Spor Dünya Sağlık Teknoloji Yaşam Kültür Eğitim Web TV

İSMAİL OK İNCE GÖRDÜ

Okunma: 4427 Tarih: 7.1.2019 0
OK: “VATANDAŞ ALIN TERİNİN KARŞILIĞINI ALACAK”

 

Zamanın AK Partili Vekili Tülay Babuşçu’nun “Cumhuriyet” için “90 yıllık reklam arası” sözleri ülkenin gündemine oturmuştu. O dönem de bu sözlere kayıtsız kalmayan İsmail Ok, Belediye Başkanlığı için STK ziyaretleri yaptığı şu günlerde AK Partiye fena laf soktu. AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesine “5 yıllık reklam arası” diyen Ok "Bu reklam arasında Ankara'da tecrübe kazandığım" şeklinde konuştu

 

İyi Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok, Balıkesir Karesi Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat ile Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem'i makamlarında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

OK: “VATANDAŞ ALIN TERİNİN KARŞILIĞINI ALACAK”

Ok ilk ziyaretini Sami Sözat'a yaptı. Uygulayacakları tarım politikalarıyla vatandaşın alın terinin karşılığını alacağını söyleyen Ok, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sıkıntıları ve sorunları biliyoruz. Biz Balıkesirimizin de ülkemizin de içinden geçtiği bu gerçekten çok ama çok Türk milletini yoran bu sürecin nedenlerini de teşhisini de, çıkış yollarını da biliyoruz. Uygulayacağımız tarım ve hayvancılıktaki politikalarla Balıkesir’de ki tarım ve hayvancılıkla rızkını temin etmeye çalışan vatandaşlarımızın alın terinin emeğinin karşılığı alınacak bunun altını çiziyorum. Et entegre tesilseri kuracağız. Biz karkas eti Balıkesir eti diye gönderiyoruz ama sucuk dendiğinde bir başka il, pastırma dendiğinde bir başka il akla geliyor. Oysa Türkiye’yi doyuran il, etinin tercih edildiği ilin bir et ürünü markası yok. Markalaşacağız sadece Balıkesir ve Türkiye için değil bunu yurt dışına taşıyacağız. Yine süt ve süt ürünleri entegre tesislerini mutlaka kuracağız. Bu yanlış ithalata dayalı politikalar yüzünden yem fiyatları aldı başını gitti. Mazot ve gübre fiyatları aldı başını yürüdü. Damını bir an önce boşaltan, tarlasını ekmeyen daha az zarar eder hale geldi. Biz et ve süt üreticisini de bu ithalat politikalarıyla perişan hale düşürülmesine müsaade etmeyeceğiz. Geçen yıl Tunus’tan zeytinyağ ithal ettik tam zeytin hasadı zamanında. Bu sene yüz binlerce ton Suriye’den  özellikle ülkeyi yönetenler kaçak zeytinyağın girmesine göz yumdular. Bizim Kazdağlarının zeytinyağıyla karıştırılıyor zeytinimizin değeri düşürülüyor. Çiftçimizin tarım ve hayvancılıkla uğraşanların alın terinin emeğinin heba edilmesine izin vermeyeceğiz. Tam tersine bunları markalaştıracağız. Sağlıklı gıda bugün dünyanın en büyük sorunu. Klasik belediyeciliğin dışında Balıkesir’de üretimin artmasını sağlayacağız."

SÖZAT: "YANLIŞ TARIM POLİTİKALARI UYGULANIYOR”

Balıkesir Karesi Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat ise yanlış tarım politikalarından dert yandı. Sözat; "Türkiye’nin genelinde ki tarımsal politikalar Balıkesir’i vuruyor. Yanlış tarım politikaları ile Türkiye bu hale geldi. Türkiye’de bugünkü tarım politikaları ile tarımı hayvancılığı kalkındırmak hiç mümkün değil zihniyet değişmedikçe. İhtiyaçtan fazla et ithal ediyorsunuz, sonra aldığınız fiyatın altında bu etleri satacak yer arıyorsunuz. Ondan sonra da benim Balıkesirli çiftçi kardeşim hayvanını kestirecek kasap arıyor, kasap bulamıyor. Neden? Piyasa dolu. Eğer bu politikaysa bana göre politika falan değil harcıâlem bir iş. Herkes kendi başının çaresine baksın der gibi tutum var" dedi.

OK: "BALIKESİR'İN SORUNLARINI BİLİYORUZ"

Ok ziyaretlerinin devamında BESOB Başkanı Fehmi Erdem'i ziyaret etti. Burada da bir konuşma yapan Ok, projeleri hakkında bilgiler verdi: "Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. Bu sıkıntılı süreçten Balıkesir’de maalesef ziyadesiyle nasibini aldı. Toplumun bütün kesimleri ekonomik anlamda büyük sıkıntılar içerisinde. 31 Mart seçimleri bir genel seçim değil ama bizler Allah’ın izniyle kazanacağımıza inancımız tam. Klasik belediyeciliğin ötesinde Balıkesir’in sorunlarını biliyoruz. Hastalığı biliyoruz, teşhis ve tedavi yollarını da biliyoruz. Bugün Balıkesir dendiğinde Türkiye’yi doyuran il akla geliyor tarım hayvancılık ve buna bağlı sanayiler. İthalata dayalı ve özellikle ham maddedeki girdi fiyatlarının yüksekliği tarım ve hayvancılığı ciddi manada sıkıntıya sokmuştur. Peki yerel yönetimlerle bunun ne ilgisi var? Biz Balıkesir’de ürettiklerimizi markalaştıracağız, marka ürünler haline getireceğiz. Sadece Türkiye’de değil bunları dünyaya tanıtmak dünya pazarlarına açmak istiyoruz bu konuda da iddialıyız. Klasik belediyeciliğin dışında Balıkesir’de üretimi arttıracağız ve üreten kesiminde alın terinin karşılığını ziyadesiyle alacağı modelleri hayata geçireceğiz. Mutlaka et entegre tesisi, süt ve süt ürünleri tesisi, yaş sebze ve meyve entegre tesisleri kurutması konsantresi dahil olmak üzere kuracağız ve bunları markalaştıracağız"

"PROJELERİMİZLE BALIKESİR’İN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRMEYE TALİBİZ"

'Projelerimizle Balıkesir’in çehresini değiştirmeye talibiz' diyen Ok, konuşmasının devamında; "Balıkesir termal yönünden de çok zengin ama maalesef Türkiye’de en büyük sahil şeridine sahip olmasına rağmen turizm sezonu 3 ay sürmemektedir. Bunu termal turizmle birlikte 12 aya yaymayı düşünüyoruz. Her alanda iddialıyız ve Balıkesir’in kaderini değiştirmeye talibiz ekibimizle birlikte Allah’ın izniyle. Üretim artarsa esnafta kazanır. Esnafımızın da ciddi sıkıntılar içerisinde olduğunu biliyoruz. Bugün belediyenin ekonomik anlamda da çok büyük sıkıntı içinde, sıkıntının da ötesinde iflas ettiğini de bütün Balıkesir kamuoyu biliyor. Buna rağmen buna talibiz. Geçmiş tecrübemiz, bir beş yıllık reklam arası ve bu reklam arasında meclis gibi Ankara gibi bir deneyim tecrübe kazanmamıza da vesile oldu. Kendi eksiklerimizi hatalarımızı mutlaka görme ve değerlendirme fırsatı da oldu. Projelerimizle Balıkesir’in çehresini değiştirmeye talibiz. Bunu da Allah’ın izniyle başaracağız. Türkiye keşke böyle olmasaydı ama 2 kutuplu bir şeye doğru gidiyor. Bu kutuplaşmaların biz millete çok zarar verdiğini görüyoruz. Balıkesir’e çok şey kaybettirdiğini görüyoruz. Biz sevgi diliyle herkesi kucaklayacağız. Bir kişinin beni sevmesi yada sevmemesi hiç önemli değil. Seçildiğimizde biz herkesin hukukunu koruyacağız. Belediyede yasalar çerçevesinde vatandaşın işi olması gerekiyorsa o olacak. Anayasamız diyor ki kanunlar önünde herkes eşittir. Biz bunu uygulamalarımızla Hazreti Ömer’in adaletiyle inşallah Balıkesir’de gerçekleştireceğiz. Balıkesir’de yaşayan herkesin hukukunun haklarının teminatı olacağız. Kutuplaşmayı ötekileştirmeyi Allah’ın izniyle geldiğimizde kaldıracağız" ifadelerine yer verdi.

ERDEM: "BAŞARILAR DİLİYORUM"

BESOB Başkanı Fehmi Erdem ise Ok'a başarılar diledi: "Çıktığınız bu yolda muvaffakiyetler diliyorum. İnşallah Balıkesirimiz, vatanımız memleketimiz için güzeli doğrusu neyse o olur diyorum. Esnaf teşkilatı olarak tabiri caizse bizim partimiz yok tabi ki. Ama her zaman başkanımızın yanında, ne katkı sunabiliyorsak seçilen başkanımızın yanındayız arkasındayız. Dünde böyleydi bugünde böyle olacak."

 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş Google'da Paylaş
Bu haberi paylaş
Haber Etiketleri :
  
UYARI: Küfür, hakaret, içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haber Yorumları Bu Habere Toplam 1 Yorum Yapılmıştır.
  Medi / 9.1.2019 2
Daha önce 4 yıl görev yaptın elle tutulur bir projeni göremedik
 
Alanyaspor - Balıkesirspor 1-1 Maç Özeti
Balıkesirspor - Gaziantepspor Maç Özeti
Balıkesirspor 3 - Bursaspor 0
Otoparkçı - Esnaf Kavgası 1 Ölü
 
 
Büyükşehir Belediyesi'nden Beklentileriniz
Daha Fazla İş İmkanı
Alt Yapı Çalışmaları
Sosyal Belediyecilik
Kültürel Etkinlikler
 
       
Anasayfa
Üyelik İşlemleri
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
Arşiv
Künye
Ekonomi
Spor
Gündem
Bölge Haberleri
Sağlık
Magazin
E-Gazete
Röportaj ve Söyleşiler
Foto Galeri
Video Haberler
Firma Rehberi
Seri İlanlar
Balıkesir Posta Medya Grubu
©2012 - 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
-9-