Yırcalı: 50 YILLIK BİR VAKIFIZ - Türk Eğitim Vakfı gönüllüleri Öğretmen Evinde gerçekleşen kahvaltıda bir araya geldi.
Balıkesir Posta Facebook Sayfası Balıkesir Posta Twitter Sayfası Balıkesir Posta RSS Servisi  
Anasayfa Hakkımızda Künye İletişim Reklam
Anasayfa Haberler Web TV Yazarlar Foto Galeri Özel Haberler Anketler Haber Arşivi İhbar Hattı
Gündem Siyaset Ekonomi Spor Dünya Sağlık Teknoloji Yaşam Kültür Eğitim Web TV

Yırcalı: 50 YILLIK BİR VAKIFIZ

Okunma: 2085 Tarih: 08.01.2017
Türk Eğitim Vakfı gönüllüleri Öğretmen Evinde gerçekleşen kahvaltıda bir araya geldi.

Yırcalı: "50 yıllık bir vakıfız"

 

Türk Eğitim Vakfı gönüllüleri Öğretmen Evinde gerçekleşen kahvaltıda bir araya geldi. Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, "Bizlerden desteklerini esirgemeyen vakıf gönüllülerine teşekkür ediyorum. Böyle bir konuda çalışmak destek olmak bağışta bulunmak gibi güzel bir haz olur mu hatta güzel bir ibadet olur mu. Sizin bunu düşünmenizi fikrinizi bunu paylaşmak ve bir dahaki buluşmaya kadar belki de bu fikri de kendi içerisinde geçirmeye manevi dünyanızda  bunu değerlendirmenizi rica ediyorum."dedi.

 

 

Türk Eğitim Vakfı tarafından Öğretmen Evinde gerçekleştirilen kahvaltı etkinliğine Türk Eğitim Vakfına gönül vermiş yardım sever vatandaşlar katıldı. Eğitimin önemli bir unsur olduğunu ifade eden konuklar yapmış oldukları bağışlar sayesinde Balıkesir'de ve Türkiye çapında üniversitelerde okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

TEV Balıkesir Şube Başkanı Jale Bayraktar düzenledikleri etkinliğe katılan ve vakfa her zaman destek olan üyelere teşekkür etti.  Lise ve üniversitelerde okuyan 15 lise ve 18 üniversite olmak üzere toplam 33 Balıkesirli öğrenciye burs verdiklerini açıklayan Bayraktar, Balıkesir Üniversitesi'nde 68 öğrenciye burs bağlandığını bildirdi.  Bandırma Üniversitesi'nde de 15 bursiyerleri olduğunu ifade etti.

Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı'nın da hazır bulunduğu etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Rona Yırcalı, 50 yıldır Türkiye'ye hizmet veren gönüllülük esası içerisinde faaliyetlerini sürdüren bir vakıf olduklarını ifade ederek, "Türk Eğitim Vakfı 50 yıllık bir vakıf olma özelliğini taşıyor. 93 yıllık Türkiye Cumhuriyetinde bizler 50 yıldır hizmet vermekteyiz. Rahmetli Vehbi Koç'un önderliğinde 110 kişi ile kurulan Türk Eğitim Vakfı şimdi Türkiye genelinde faaliyetlerini sürdürmektedir" dedi.

Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, " Bizler yaptığımız görevi elimizden gelen en iyi şekilde yaptığımızı ve Türkiye'nin geleceğine en iyi şekilde destek olduğumuza inanıyorum. Çünkü bu bir vakıf, işi, yardım işi, gönül işi, onun için değerli bağışçılarımız şimdiye kadar yapmış olduğumuz maddi manevi bağışlardan dolayı Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olarak sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"BİZLERE DESTEK VERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM"

Başkan Yırcalı konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz bu sene 50 .yılını kutluyoruz. 93 yıllık Türkiye Cumhuriyetinde biz 50 yıldır hizmet veriyoruz. Bunun önemli bir ayrıcalığı olduğunu ifade etmek istiyorum. Tabiatıyla sizlerin yaptığı hizmetler, desteklerle oluyor. Bizler Türkiye'nin gencine geleceğine çok hizmet eden vakıflar var. Ben Türk eğitim vakfının bir ayrıcalığı olduğuna inanıyorum. Bizler herhangi bir fikrin vakfı değil, herhangi bir görüşün, bölgenin, toplumun vakfı değiliz. Bizim ayrıcalığımız bizlere destek verdiğiniz için bizler Türkiye'nin Türkiye gencinin ve bütün Türkiye'nin vakfı olduğuna inanıyoruz.
Türkiye'nin çeşitli yerlerdeki şubeleriyle her yere dağılmış, hem bağış toplamaya çalışan ve bu bağışları da yine bizim görüşümüze göre iyi bir şekilde dağıtarak Türkiye'nin her tarafından her üniversiteye her fakültesine dağıtarak hizmet vermeye çalışan bir kuruluş olduğunu ifade etmek istiyorum.

"50 YILLIK GEÇMİŞE SAHİP BİR VAKIF"

50 yıllık geçmişimizde bütün Türkiye'deki kuruluşundan bu güne sayın Vehbi Koç'un önderliğinde Türkiye'nin her tarafına yayılmış ve her hayatın her kesiminden olan insanlarla ve her ildeki önderlerle beraber kurulmuş ve 110 kişinin bir araya getirdiği 50 senelik bir vakıf olan Türk Eğitim Vakfı bugün ise gittikçe kuvvetli olarak çalışmalarına devam etmektedir.

"OKUYANLAR ÖNEMLİ YERLERDE"

250 bin kişiye yardım ve burs vermiş durumdayız. 50 seneden bahsediyorum. Bu kişilerin bir çokları okuyor ve hayata atılmış hatta önemli bir kısmı da kamuda ve özel sektörde önemli yerlere gelmiş insanlardır. Ayrıca 2 bin civarında gencimiz master yapmak veya doktora yapmak için yurt dışında devamlı olarak bulunmaktadır. Bunun önemli bir ayrıcalık olduğunu ifade etmek istiyorum.

"ÜSTÜN BAŞARI BURSU VERİYORUZ"

Bugün 200 civarımızda çocuğumuzu sonradan açılan vakıf üniversitelerdeki öğretimin ve pahalı olduğundan dolayı üstün başarı bursu ile ayrı bir kategori yaptık ve son 4 seneden beri verdiğimiz bu burslar 200 yaklaşmıştır ve daha da çoğalacaktır.

6 bin civarındaki arkadaşımız  Balıkesir  kökenli olup Türkiye'nin çeşitli yerlerinde eğitim görmüş ve görmektedir. Bunların aşağı yukarı 3 bin 500 kişisi eğitim görmüş ve bitirmiştir. 250 bin kişi içinde şimdiye kadar 10 bine yakın Balıkesirli arkadaşımız eğitimi devam ettirmiş ve hayatında belli bir yerlere gelmiştir.

"GENÇLERİMİZE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Balıkesir'de sizin gibi konuya destek veren ve gençlerimize destek olmaya Balıkesirlilerin bunu bilmesini ve haz almasını arzu ettiğim için bunu söylüyorum. Böyle bir konuda çalışmak destek olmak bağışta bulunmak gibi güzel bir haz olur mu hatta güzel bir ibadet olur mu.

sizin bunu düşünmenizi fikrinizi bunu paylaşmak ve bir dahaki buluşmaya kadar belki de bu fikri de kendi içerisinde geçirmeye manevi dünyanızda  bunu değerlendirmenizi rica ediyorum.

"BAĞIŞLARINIZ İYİ BİR YERDE DEĞERLENİYOR"

Bizler yaptığımız görevi elimizden gelen en iyi şekilde yaptığımızı ve Türkiye'nin geleceğine en iyi şekilde destek olduğumuza inanıyorum. Çünkü bu bir vakıf, işi, yardım işi, gönül işi, onun için değerli bağışçılarımız şimdiye kadar yapmış olduğumuz maddi manevi bağışlardan dolayı Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olarak sizlere teşekkür ediyorum çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. bizden desteklerinizi esirgememenizi ve yaptığınız bağışların da iyi bir yola gittiğine inanmanızı ve bunu kendinizi tekrar değerlendirmenizi bir başkan olarak sizden bundan sonra ve bundan sonra da iyi bir şekilde yapılacağını sizlere başkan teminatı olarak verdiğimi ifade ediyor bizden burs alan arkadaşlarımıza iyi çalışmalar diliyor, bize yardım ederek destek olan arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum"

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google'da Paylaş Google'da Paylaş
Bu haberi paylaş
Haber Etiketleri :

Rona Yırcalı

TEV

  
UYARI: Küfür, hakaret, içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Haber Yorumları Bu Habere Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır.
 
Alanyaspor - Balıkesirspor 1-1 Maç Özeti
Balıkesirspor - Gaziantepspor Maç Özeti
Balıkesirspor 3 - Bursaspor 0
Otoparkçı - Esnaf Kavgası 1 Ölü
 
 
Büyükşehir Belediyesi'nden Beklentileriniz
Daha Fazla İş İmkanı
Alt Yapı Çalışmaları
Sosyal Belediyecilik
Kültürel Etkinlikler
 
       
Anasayfa
Üyelik İşlemleri
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
Arşiv
Künye
Ekonomi
Spor
Gündem
Bölge Haberleri
Sağlık
Magazin
E-Gazete
Röportaj ve Söyleşiler
Foto Galeri
Video Haberler
Firma Rehberi
Seri İlanlar
Balıkesir Posta Medya Grubu
©2012 - 2015 Tüm Hakları Saklıdır.
-10-